Spor Toto 1. Lig’in ilk haftasında Sakaryaspor, kendi saha ve seyircisi önünde konuk ettiği Göztepe’ye 1-0 mağlup oldu. Maçın ardından Sakaryaspor Teknik Direktörü İlker Püren, “Bugünkü oyundan ben şahsım adına memnun değilim” derken, takımı beğenmeyen ve maç boyunca çekirdek çıtlatıp cep telefonlarıyla oynayan taraftarlarda “Bizde memnun değiliz” dedi. 

Hüseyin Cumalı

Sakaryaspor Teknik Direktörü İlker Püren ise, “Tabii ki ilk maç itibari ile kendi sahamızda ve kendi seyircimizin önünde mutlak kazanmak istediğimiz ama mağlup olduğumuz bir günü geride bırakacağız, geride bırakmak istiyoruz. Genel olarak ligde bütün maçları izlediğinizde, takımların genellikle ilk maç konsantrasyonlarının düşük olduğunu görmüşüzdür. Bugün bence aynı olayı biz de yaşadık. Hazırlık döneminde uygulamaya çalıştığımız, yapmak istediğimiz, hazırlık müsabakalarında üzerine basa basa durduğumuz ve uyguladığımız birçok şeyi bugün bence psikolojik faktörlerden kaynaklı olduğunu düşündüğüm yapamadığımız bir süreç yaşadık” dedi.

Püren; “Genel anlamda bu bence şuna bağlı; ilk maç psikolojisindeki şartlar ile hazırlık dönemindeki şartlar birbirinden farklıdır. Orada daha rahatsınız, puan kaybetme kaygısı yok. Müsabakaya çıkıldığında bu geçişi çabuk yapamadığınız zaman ilk maçlarda böyle kazalar olabiliyor. Erken yediğimiz bir gol, kazanmak için çıktığımız ikinci yarıda 10 kişi kalmış olmamız oyun düzenimizi biraz değiştirdi diye düşünüyorum. Ama goldü veya değildi bunlar çok önemli değil. Önemli olan bizim burada oyun sürecimizin nasıl başladığı ve bittiği. Bugünkü oyundan ben şahsım adına memnun değilim” diye konuştu.

Sapancaspor turladı: 3-2 Sapancaspor turladı: 3-2

Kendi saha ve seyircisi önünde Göztepe’le 0-1 yenilen yeşil siyahlı ekibimiz bir tek teknik direktör İlker Püren’i değil, 12. adamı da memnun etmedi. Sezonun başında alınan ilk mağlubiyeti çabuk atlatmak gerektiğini belirten taraftarlar, “Onca hazırlık yapıldı ama ilk maçımızı kendi sahamızda kaybettik. Tamam, olabilir. Ancak İlker hocamızın dediği ‘İlk maç psikolojisi, konsantrasyon, oynadıkça birbirimizi tanıyıp daha iyi olacağız’ gibi sorunlardan bir an önce kurtulmalıyız. Bu tip sorun ve bahaneleri 1. Lig kaldırmaz. Birlik ve beraberlik içinde yolumuza emin adımlarla ilerlememiz lazım. Önümüzdeki Altınordu deplasmanında arzu ettiğimiz takım ve takım oyununu görmek istiyoruz” dedi.