Sakaryaspor'da İlker Püren ve Serkan Özbalta'nın ardından üçüncü teknik adam Taner Taşkın oldu. Yeşil-siyahlı yönetimin dün Serkan Özbalta ile yollarını ayırması sonrasında Taner Taşkın şehre davet edilmişti. Tecrübeli teknik adam bugün Sakarya'ya gelerek resmi sözleşmeyi imzaladı.

İmza töreninde konuşan Taner Taşkın, böyle bir camiaya isteyerek ve istenilerek geldiğini için mutluğu olduğunu belirtirken, şampiyonluk gibi vaadler vermeyeceğini ama ellerinden gelenin en iyisi için mücadele edeceklerini söyledi.

Hendekspor ikinci yarı için kenetlendi Hendekspor ikinci yarı için kenetlendi

Taner Taşkın'ın imza töreninde yönetici Taner Aydın yer alırken, imza töreninde kulüp başkanı Cumhur Genç'in yanı sıra futbol şube sorumlularından kimsenin katılmaması dikkat çekti.

Sakaryaspor’un yeni teknik direktörü Taner Taşkın, duygularını şu cümlelerle aktardı:
“İsteyerek gelmiş olduğum bir kulüp. Güçlü bir takım ve camiaya geldiğimi biliyorum. Camianın benden neler istediğini, ne beklentide olduğunun ve uzun süredir takip ettiğim, bildiğim bir takım. Takıma da oyuncu grubuna da inanarak geldim. Burada inşallah taraftarı, yönetimi ve oyuncusuyla hep beraber güzel işler çıkarmaya geldik. Allah inşallah bizi mahcup etmez. Bu yıl sonunda ne yaparız, onun için bir şey diyemiyorum. ‘Buraya geldim, şampiyon yaparım’ kelimelerini kullanmak istemiyorum. Ama şunu net bir şekilde söylemek istiyorum; elimde güzel bir maya var, şampiyonluk yolunda yapılabilecek ne varsa en iyisini yapacağımızın sözünü veriyorum. Bunun dışında burada olmaktan çok mutluyum.”

“Küçük bir makyaj yapmayı düşünüyoruz”
Takım hakkındaki görüşlerini de aktaran Taşkın, “Genel iskelete baktığımız zaman iyi oyunculardan kurulu bir takım var. Tabii ki küçük bir makyaj yapmayı düşünüyoruz becerebilirsek. Devre arasında iyi oyuncu bulmak zordur. Kimse elindeki kıymetli oyuncuyu size vermiyor. İhtiyaç olan bölgeye doğru transferler yapmak istiyoruz. Bunun için de takımın dokusuyla çok fazla oynamadan bazı mevkilerdeki 2-3 arkadaşı aramızda görmek istiyoruz” diye konuştu.