Define için öldürüldüğü iddia ediliyordu, yargılanan karı koca beraat etti Define için öldürüldüğü iddia ediliyordu, yargılanan karı koca beraat etti

HALK54.COM
Hüseyin Cumalı

NE OLMUŞTU!
Adapazarı’nın en işlek sokaklarından biri olan ve Çark Caddesi’ne paralel uzanan Şal Sokak'ta  geçen 16 Kasım akşamı iki grup arasında kavga çıkmıştı. Karşılıklı ateşlenen silahlar sırasında  V.İ. isimli bir kişi ayağından vuruldu. Kanlar içinde kalan şahıs ambulansla hastaneye kaldırılırken, iki gurup ise olay yerinden firar etti. Yaşanan bu kanlı olay sonrasında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği olaya karışanları yakalamak için yoğun çalışma başlattı.

ÖNCE İKİSİ ENSELENDİ
Yapılan çalışmalarda ilk etapta Cinayet Masası ekipleri olaya karışan ve olay sırasında ateşli silah kullanan ancak kimseyi yaralamayan S.İ. ve L.H.K. isimli iki kişiyi gözaltına aldı. Emniyette sorgulandıktan sonra sağlık kontrolünden geçirilen S.İ. ile L.H.K. isimli şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Geçtiğimiz günlerdeki bu gelişme sonrasında polis V.İ. isimli şahsı ayağından yaralayan şahsın peşine düştü.

EMNİYETTE ÇAPRAZ SORGUDA
Yapılan çalışmalar neticesinde elde edilen bilgiyle polis şehir merkezinde şok baskın yaptı. Çevre güvenliği alınarak yapılan baskınla birlikte olay gecesi kullandığı silahla V.İ. isimli şahsı ayağından yaraladığı ileri sürülen K.A. isimli şüpheli Cinayet Masası dedektiflerince enselendi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen şüphelinin sorgusu halen sürerken, şüphelinin ifadesi sonrasında adliyeye sevk edileceği öğrenildi.