HALK54.COM
Nurettin Eryılmaz'ın özel haberi

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde entübe edilen annesini ziyaret ettikten sonra şoförü Zeki İ. ile birlikte araçla eve dönüşte kimliği belirsiz kasklı motosiklet sürücüsü bir kişinin saldırısına uğramıştı.

Aracın tekerlerini ve arka camlarını patlatan ve çekiçle kafasına vurduğu şoförü yaralayan motosikletli saldırgan, daha sonra motosikletine binerek olay yerinden kaçmıştı. Yaralı şoför Zeki İ. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınırken, polis ekipleri kaçan saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. 

Hastanede tedavisi süren Zeki İ.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş, yaşadığı olayla ilgili HALK54'e özel açıklamada bulundu. 

Sessiz protesto Sessiz protesto

Olayı anlatan Başkan Ateş, "Çarşamba günü gecesi saat 11:30 sıralarıydı Bilge hastanesinden çiftliğime giderken, patika yolda durdum. Ailemize şoförlük yapan abimizle beraber oturuyordum, bir paylaşım yaptım hatta o saatlerde annem için dua istedim. O esnalarda bir şahıs kafasında kaskıyla arabamızın dibine geldi, biz de korktuk ve irkildik, Aşağıya indik kimsin sen diye sorduk kutu topluyorum dedi toplayabilirsin dedik. Gecenin bu saatinde neden sessizce yanımıza sokuldun, toplamayım madem dedi toplama dedik. Bu akşam toplama burada dedik ve arkadaş motosikletine binerek yanımızdan ayrıldı. 300 metre giderek motosikletini bırakıp, 300 metre ilerideki dolmuş durağındaki kameralarda her şey net ve gözüküyor. Eline büyük bir satır ve çekiç alarak hızlı bir şekilde geliyor, arabamıza ve bize darp edip 4 dakika içerisinde kaçıp gidiyor. O gün bu gündür de bulunamadı. Yanımda şoförlüğümüzü yapan Zeki abim, kolu kırık, beynine çekiç darbeleri aldı, beyninden ameliyata girdi çıktı sağlık durumu iyi Allaha şükür. Şikayetçi olduk bulunmasını talep ediyoruz." diye konuştu.