14 Mart’ta yapılacak seçimler öncesinde Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) Milletvekili aday adayı başvuruları hız kazandı. Devlet Sanatçısı unvanına sahip sevilen Karadeniz Sanatçısı Adnan Yılmaz, BBP Sakarya İl Başkanı Cengiz Bayar’a aday adaylığı başvuru dilekçesini takdim etti. İl Başkanı Cengiz Bayar, Ses Sanatçısı ve Yönetmen Sinan Yılmaz’ın da ağabeyi olan Aday adayı Adnan Yılmaz’a müzik yaşamında olduğu üzere siyasi hayatında da başarılar diledi.        

Birçok sanatçının müzik sektöründe duyulmasında ve albümünde emeği olan Yönetmen Prodüktör, Yapımcı Adnan Yılmaz, başvurusu ardından yaptığı açıklamasında “Aslen Trabzon doğumluyum ama 13 yaşında Sakarya’ya geldim. Bir çok Sakaryalıdan daha çok Sakaryalım. Bu şehri ve insanlarını çok seviyorum. Trabzonspor’u destekliyorum fakat aynı zamanda da sıkı bir Sakaryaspor taraftarıyım. Sakaryaspor bir üst lige çıktığında şarkı bile yaptım. Bir çok yardım etkinliklerinde sahne aldım. Gücüm yettiğince bu etkinliklere destek oldum. Ben Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurucusu olduğu ve genel Başkanlığını yaptığı Büyük Birlik Partisi’nden Aday adayı oldum. Siyaset partiler için yapılmaz. Millet için yapılır. Ben partime değil halka hizmet için aday adayı oldum. Umuyorum ki Aday adaylığım kabul edilirde seçilirsem noter huzurunda milletvekili maşımı Sakarya’da ki kimsesiz çocuklara bağışlayacağım” dedi.

AK Parti Sakarya'nın aday adayları tanıtım toplantısı basına kapatıldı! AK Parti Sakarya'nın aday adayları tanıtım toplantısı basına kapatıldı!

Aday adayı Yılmaz; “Sakarya sağlıktan eğitime spora sosyal yaşama kadar tüm güzellikleri ve hizmetleri hak ediyor. Fakat bu hizmetleri yıllardır hak ettiğince alamıyor. Ben saat kaç olursa olsun vatandaşın bana her ana ulaşabileceği bir vekil olmak istiyorum. Sadece sorunları dinleyen ama kulak arkası eden değil, sorunların çözümünde olan bir vekil olacağım. Örneğin; Amatör Sporlarda Sakarya’nın enkaz görünümünden çıkarak hak ettiği seviyelere ulaşabilmesi için çalışacağım. Bu enkazı hep birlikte kaldıracağız. Bunun yanı sıra,  Sakarya’da Tarıma teşvik artırılmalı. Buna mukabil büyük bir yem fabrikası inşa edilerek hayat geçirilmeli.. BBP Genel Başkanımız Mustafa Desteci’nin önderliğinde, ülkemiz ve Sakarya için var gücüm ile çalışacağım” diye konuştu.