Pandemi ile birlikte sayıları hızla artan Bungalovların önüne geçilemez oldu. Sapanca’da yapılan son Bungalovlara tepki gösteren İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı, “Yeter artık, ormanımdan çek elini” dedi.

Halk54 Haber Merkezi 

Sapanca ormanları, doğası, çevresi yıllardır bir türlü önüne geçilemeyen yapılaşmayla yok oldu, olmaya da devam ediyor. TEM Otoyolu, demiryolu, D-100 Karayolu, Sapanca karayolu veya başka bir yerden, nereden bakarsan bak. Hiç ama hiç değişmez. Sapanca ormanlarındaki çarpık yapılaşma çıplak gözle görülüyorken, şimdi de Bungalov ev adı altında yeni bir yapılaşma başladı.

Koronavirüsle birlikte yapımına başlanan bir iki adet Bungalovlar zaman içinde 4-5 adete çıktı. Ahşap aksamlı ve sayıları çok olmayan bu yapılan ilçe turizmine hayat verirken, işin rengi Sapanca’da değişmeye başladı. Dağ taş demeden yapılan Bungalov sayılı hızla arttığı ilçede bu kez hava görüntüleriyle desteklenen yeni yapılaşmaya Başkan Domukacı tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Başkan Serdip Dokumacı, “Sapanca’mızda Bungalov yapıyoruz adı altında ormanlarımız talan ediliyor. Videoda gördünüz kel yer, bundan önce yemyeşil ormandı. Bunun gibi bir sürü yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Sorsan ortada bir yönetmelik var ne uyan, ne denetleyen var. Memlekette her şeyin suyu çıkarılıyor. Ayıptır, yazıktır” dedi.

Bıçkıdere davasında keşif günü belli oldu Bıçkıdere davasında keşif günü belli oldu

#OrmanımdanÇekElini hashtagi ile birlikte sosyal medyasından yapılan işe ateş püsküren Başkan Dokumacı, “Ormanlık alana yakın bu bungalovlar nasıl yapılıyor! Bu alana kim nasıl izin veriyor! ‘Bunlar ahşap’ denince iş bitiyor mu!” diye sordu.