MÜSİAD Sakarya Şubesi, Senegal'in Thies Şehri Belediye Başkanı'nı ağırladı MÜSİAD Sakarya Şubesi, Senegal'in Thies Şehri Belediye Başkanı'nı ağırladı

TV 264 ekranlarında Cuma akşamları ekrana gelen Gazeteciler Soruyor bu hafta yine gündemi belirledi. Deneyimli gazeteci Zafer Tokuş'un moderatörlüğünü yaptığı programa Hüseyin Cumalı, Hakan Turhan, Safa Polat ve Raif Ugan'da yorumları ile katılarak gündemi değerlendirdi.

Programda gündeme gelen konulardan biri de Sapanca'da sayıları 14 bini bulduğu iddia edilen bungalovlar oldu.

Gazeteciler, kaçak olarak işletilen bungalovlar konusuna dikkat çekerken Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın Serdivan Belediye Başkanlığı döneminde izin vermediği bungalov yapılaşması ile ilgili önümüzdeki süreçte gerekli adımları atacağı yorumunu yaptı.

Adayorum'un haberine göre Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'ın bir süredir Sapanca'daki bungalovlara dönük bir çalışma yaptığı ve özellikle kaçak olmasından dolayı su hizmetini de kaçak olarak alan bungalovlara dönük adım atılacağı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Sapanca'da sayıları on binleri bulduğu iddia edilen bungalovlardan, izni olmayan ve kaçak olarak faaliyet gösteren işletmelere gerekli yaptırımlar uygulanacak.

Bu işletmelere su verilmemesi için SASKİ gerekli çalışmayı yapacak.

Ayrıca, atık su konusunda gerekli altyapıya sahip olmayan işletmelere de yaptırım uygulanacak.

Büyükşehir Belediyesinin bu konuda, kaçak faaliyet gösteren bungalovlara kesinlikle göz yummayacağı ve Yusuf Alemdar'ın bu konuda son derece hassas olduğu ifade ediliyor.