Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda Altınordu ile oynanan maçın ardından PFDK'ya sevk edilen Sapanca Gençlikspor Kulüp Başkanı Adil Köseoğlu'nun cezası belli oldu.

HALK54.COM
Ziraat Türkiye Kupası 3. tur mücadelesinde İzmir ekibi Altınordu'ya 5-0 mağlup olarak kupaya veda eden TFF 3. Lig temsilcimiz Sapanca Gençlikspor'da kulüp başkanı Adil Köseoğlu, maçın ardından hakem soyunma odası koridorundaki hakareti ve sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmişti.

PFDK'ya sevk edilen Sapanca Gençlikspor Kulüp Başkanı Adil Köseoğlu'nun cezası belli oldu.

Maçın ardından hakem soyunma odası koridorundaki hakareti ve sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Adil Köseoğlu, kurul tarafından 4,5 ay hak mahrumiyeti ve 40 bin 200 lira para cezası ile cezalandırıldı.

Sakaryaspor'da Erzurum mesaisi başladı Sakaryaspor'da Erzurum mesaisi başladı

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

"BİTEXEN SAPANCA GENÇLİKSPOR Kulübü başkanı ADİL KÖSEOĞLU'nun, 19.10.2022 tarihinde oynanan ALTINORDU-BİTEXEN SAPANCA GENÇLİKSPOR Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle FDT'nin 10/2. ve 41/1-b maddesi uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 10.200.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BİTEXEN SAPANCA GENÇLİKSPOR Kulübü başkanı ADİL KÖSEOĞLU'nun, hakem soyunma odası koridorlarında müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle 39/2. ve 39/3. maddeleri uyarınca 3 AY HAK MAHRUMİYETİ ve 30.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."