TFF 3.Lig'e çıkarak büyük bir başarıya imza atan Sapanca Gençlikspor'da başkan Adil Köseoğlu 'Yeterli desteği göremediği gerekçesiyle görevinden istifa etmiş yerine ise Hakan Yalçın gelmişti. Başkan Hakan Yalçın'ın geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmesi sonrası yeşil-beyazlı kulübün akıbeti belli oldu.

Sedat Durmuş Balkan şampiyonu Sedat Durmuş Balkan şampiyonu

Bu sezon Sapanca Gençlikspor'daki yönetimsel krizler bitmek bilmedi. Önce takımı şampiyon yapan başkan Adil Köseoğlu, ilçeden yeterli desteği göremediği gerekçesiyle görevinden istifa etmişti.

Köseoğlu'nun istifası sonrasında gerçekleşen iki kongrede başkan adayı çıkmamış ancak son kongrede iş adamı Hakan Yalçın kulübü kayyuma kalmaktan kurtararak başkanlık görevine gelmişti.

Ancak Sapanca Gençlikspor'da şok bir gelişmeyle önce mevcut başkan Hakan Yalçın sonrasında da bazı yöneticiler görevinden istifa etmişti. Tüm bu gelişmeler sonrası Adil Köseoğlu bir kez daha takımın başına gelerek kulübü bir kaostan kurtardı.

Köseoğlu, "Sapanca'nın sahipsizliğine rağmen taraftarlarımızı üzmemek adına bir kez daha göreve geldik. Amacımız Sapanca Gençlikspor'u bu kaotik ortamdan kurtararak yeni sezona hazırlanmak." ifadelerini kullandı.