MHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, MHP Sakarya İl Başkanı Oğuz Alkaş, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Recep Usta ve beraberindeki heyet kısa adı SASADER olan Sakarya Sigorta Acenteleri Derneğini ziyaret etti.

TUS 1. dönem yerleştirme tercihlerinin alınmasına başlandı TUS 1. dönem yerleştirme tercihlerinin alınmasına başlandı

Yoğun katılımın olduğu ziyaret BELPAŞ Elegance Cafe de gerçekleşti. Dernek Başkanı Emrah Kadınoğlu’nun  konuşmasının ardından SASADER Genel Sekreteri Ali Öğütlü Sigorta sektörünün sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili gelen heyete brifing verdi. Öğütlü sektördeki Trafik poliçesinin tanzimindeki sorunları, Dask poliçelerinin yanlış bilgilerle kesilmesi ve bu durumun belediyelerle ortak veri tabanı paylaşılması durumunda hataların giderilebileceğini belirtti. Sektördeki Bankalar, Brokerler ve Faturamatik vb. asıl işi sigortacılık olmayan usulsüz uygulamalar hakkında bilgi aktardı. Sigorta Acenteleri olarak mesleğin daha kariyer, daha saygın bir statüye kavuşması, etik kurallar dahilinde haksız rekabetin önlenmesi için halihazırda mevcut bulunan 5684 sayılı Sigortacılık kanununa bağlı olarak Sigorta Acenteleri Oda kuruluşu konusunda destek istedi.

SUBÜ bünyesinde Sapanca, Geyve ve Pamukova da bulunan Sigortacılık MYO’ları ile daha efektif işbirliği içerisinde bulunabilmek adına bu okullardan  birisinin  Adapazarına alınması hususunda görüş bildirdiler.

SASADER’in hazırlamış olduğu brifingi ilgi ve dikkatle dinleyen Bülbül ve beraberindeki heyet sorun ve çözüm önerilerini yazılı olarak ta teslim aldılar. MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül yaptığı konuşmada sektörle ilgili yapılan tespitleri ve çözüm önerilerini çok önemsediğini belirttiler. 14 Mayıs seçimlerinden sonra seçilmeleri halinde gerekli düzenlemelerin yapılması, SEDDK vb. kurumların yapacağı düzenlemeler hususunda gerekli desteği sağlayacaklarını ifade ettiler. Ayrıca SASADER'e yapmış oldukları bu sektörel çalışmalarından dolayı teşekkür ettiler.

ee47ed56-1ef8-4455-8bc3-b1cd4788dad87a9f6352-dd69-4bfa-b40e-8148be4197924f6d6caa-b8b2-40dc-a2b4-e13937f320fa