Hüseyin Cumalı 

NELER OLDU!
Adapazarı Unkapanı Meydan ihalesini alan yüklenici firmanın kanuni olmayan ek zam talebiyle birlikte proje bir anda çıkmaza girdi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yasal hükümlülüklere uygun olmayan zam talebini ret etmesiyle işler durdu. Çıkmaza giren ve yüklenici firmanın iş hakkının feshiyle sonlanan süreç projenin tamamlanmasında zaman aldı.

BÜYÜKŞEHİR DEVREDE
Yüklenici firmanın sözleşmesi fesh edilmesiyle birlikte uzun süre yasal hükümlükler nedeniyle duran çalışmalara Büyükşehir Belediyesi ekipleri el attı. Yapılan çalışmalarla birlikte Adapazarı Unkapanı Meydan Projesi’nde de sonuna nihayet gelindi. Meydanın projesinin üst kısmı tamamlanırken, minibüs, taksi ve taksi dolmuşların duraklarında yapılan çalışmalar tamamlanmak üzere olduğu belirtildi.

SASKİ EKİPLERİ MEYDANDA
Önümüzdeki Cumartesi ve Pazar gecesi asfalt atılacak olan bölgede Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri esnaf ve vatandaşın gündüz mağdur olmaması için dün gece bölgeye son dokunuşlarını yaptı. İş makineleriyle bölgeye gelen SASKİ ekipleri halen kullanılan durakların olduğu alanda altyapı ve yağmur suyu çalışması yaptı. Asfalt öncesi yapılan bu son dokunuşlar gece yarısı kalabalık bir ekip tarafından tamamlandı.

CUMARTESİ VE PAZAR
Adapazarı’nın en eski yaşam alanları arasında bulunan Unkapanı Meydanı’nda esnaf ve toplu taşıma araçlarının mağdur olmaması için hafta sonu asfaltlama çalışması yapılacak. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre önümüzdeki Cumartesi ve Pazar akşamı toplu taşıma duraklarının asfaltlanmasıyla birlikte meydanın üst kesimindeki çalışmaların sonuna gelinecek. Böylece daha önceden meydanın üst bölümündeki alanda yarım kalan toplu taşıma alanındaki iş de tamamlanacak.

İNCE İŞÇİLİK
Unkapanı Meydan Projesi’nin alt kısmında bulunan ince işçilik çalışmalarının sürdüğün belirten yetkililer, bu çalışmalarında yakın zaman içinde tamamlandığını belirtti.

be9390b2-affc-4c9f-87c4-21716e0c3f09ae370748-24d9-49d2-ada5-71c938f2d6535097af05-9a62-4c24-bf5e-b5d7340717b0