14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi, ittifak adayları ile bir araya gelen SASTOP, 30 Nisan Pazar günü Adapazarı Elegante Cafe’de düzenlediği 268. toplantısının ilk oturumunda Millet İttifakı’nı, bir gün sonraki ikinci oturumunda da Cumhur İttifakı’nı ağırladı.

CHP'li Çetin: Dini siyasete alet etmek, vatana ihanettir CHP'li Çetin: Dini siyasete alet etmek, vatana ihanettir

İkinci oturumun konuğu olan Cumhur İttifakı’nı, AK Parti Sakarya 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Lütfü Bayraktar temsil etti. Toplantıya Bayraktar’ın yanısıra Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç, ilçe yönetiminden Gülfiye Atalay, Muammer Güner, Ferruh Amasyalı, İsmail Bayraktar, Hakan Ceylan İsmail Parlak, Oktay Yıldırım ve partililer katıldı.

SAKARYA’NIN SORUNLARI GÜNDEMDE

Oturum Başkanı Ü. Önder Döker’in açılış konuşmasından sonra Cumhur İttifakı Sakarya  Milletvekili Adayı Lütfü Bayraktar, SASTOP tarafından hazırlanan halkın isteklerinin ön sırada olduğu konularda görüşlerini açıkladı.

Gündem maddelerini oluşturan; Deprem ve tedbirler, Tarım ve Hayvan Hakları, Raylı sistem, Merkez Tren garı gelişmeler, Trafik, Döner kavşak, yaya geçit. Park sorunu, Organize Sanayi, Vergilerini Sakarya / Adapazarı’na vermeli, Kanser, Suni Tatlandırıcılar. Halka bilgi, Meslek Okulları, (meslek lisesi) Turizm şehri Sakarya konularını kısa kısa değerlendiren milletvekili adayı Bayraktar, özel olarak gerçekleştirmek istediği konularda da açıklama yaptı. Bayraktar daha sonra katılımcıların kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

“SASTOP’UN TESPİTLERİ DOĞRU”

Şehrin sorunları ile ilgili oluşturalan konuların çok önemli olduğunu vurgulayan Bayraktar, “SASTOP’un sorun tespitleri doğru. Ancak ‘bunları ben tek başıma çözeceğim’ demek doğru olmaz. Bunlar kendi başına çözülecek meseleler değil. Meclise girdiğimde tüm ilişkilerimi kullanarak bu sorunların çözülmesi için çalışacağım” diye konuştu.

Aynı saatlerde başka bir toplantıya katılması gerektiğini belirterek, SASTOP’un gündemindeki konu başlıklarını daha geniş bir zaman diliminde tartışmak ve çözüm arama konusunda tekrar bir araya gelme sözü veren Bayraktar, “El ele verildiğinde çözülemeyecek sorun yoktur. Seçimler sonrası çalışmalara hemen başlayacağız. Bundan sonra bütün enerjimi Sakarya’nın geleceği için kullanacağım. Toplumdan gelen talepleri Meclis’e taşıyarak gerekli kanunların çıkarılmasında çaba sarfedeceğim. Sakarya’nın menfaatlerine aykırı hiç bir hiç bir işe onay vermeyiz. Partim bile olsa inanmadığım ikna olmadığım bir şeye imza atmam.” ifadelerini kullandı.

“SORUNLARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Türkiye’nin son yıllarda ciddi kazanımlar elde ettiğini vurgulayan Lütfü Bayraktar, “Ülkeyi yükselten bir adam var ve batı kendi çarkları dönsün diye bu adamın istemiyor. Tek hedefleri Erdoğan gitsin… Ancak milletimiz artık her şeyin farkında. Türkiye giderek güçlenen dünyada söz sahibi bir üke” dedi.

Sakarya’nın da ülkenin en güzle şehirlerinden biri olduğunu belirten Bayraktar, “Bu bölge dünyanın en güzel bölgesi. Doğası ve insanıyla, kültürel bir zenginliğe sahibiz. Elbette sorunlarımız var. Bunları birlikte aşacağız.” ifadelerine yer verdi.

Toplantı, Cumhur İttifakı temsilcileri, SASTOP ve konukların birlikte fotoğraf çekilmeleri ile sona erdi.