SATSO başkanlık seçiminde Akgün Altuğ'un listesi karşısında 42 oy alan Talip Kuriş, seçimin ardından yaptığı açıklamada, "Akgün başkanıma başarılar diliyorum. Ne zaman ihtiyacı varsa biz buradayız yine, mecliste beraberiz." dedi.

HALK54.COM
Hafta başında yapılan meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimlerinin ardından SATSO'da yeni başkan ve yönetiminin belirleneceği seçim, bugün SATSO Kampüsündeki Oda hizmet binasında gerçekleştirildi. 

Mevcut Başkan Akgün Altuğ ile son Meclis Başkanı Talip Kuriş'in çıkardığı yönetim kurulu listelerinin yarıştığı seçimde mutlu sona ulaşan isim Akgün Altuğ oldu.

Akgün Altuğ, açılan sandıklar sonunda SATSO’nun yeni başkanı seçildi. Yapılan seçimlerde Akgün Altuğ 52 oy alırken, Talip Kuriş 42 oy aldı.

SATSO 2022 Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı | CANLI  SATSO 2022 Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı | CANLI 

Seçim sonuçlarının ardından açıklamalarda bulunan Talip Kuriş, "Akgün başkanıma başarılar diliyorum. Ne zaman ihtiyacı varsa biz buradayız yine, mecliste beraberiz. Kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah yeni yönetimiyle beraber Sakaryayamıza ve SATSO'muza büyük katkıları olacaktır. Bizde ona yardım etmek için elimizden geleni yapacağız. Buraya gelipte oy kullanan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu arada 4 yıl boyunca bize hizmet oda personellerimize de şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.