Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Erdem Ercan, Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Delegeleri, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elvan Bilgehan Dikici Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 80. Genel Kurulu’na katıldı.

O balık türlerinin av yasağı kalktı O balık türlerinin av yasağı kalktı

Ankara’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde 2 gün süren Genel Kurul’un ilk günü TOBB İkiz Kuleler’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Genel Kurulun ilk gününde TOBB Delegelerine 10 yıllık hizmetleri vesilesiyle TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Hizmet Şeref Belgesi” takdim edildi.

Genel Kurulun ikinci günü TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Başkan Hisarcıklıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliği yaptığı genel kurulun başkanlığını Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran yaptı.

Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Genel Kurul’u değerlendirerek şunları dile getirdi: “Çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin iki gün süren genel kurulu için Ankara’da yerimizi aldık. Genel Kurulu’muzun tüm iş dünyamıza ve TOBB camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. TOBB bünyesindeki 365 oda/borsamız ülkemizin ekonominin canlanması, üretimin ve istihdamın artması için katkı sunuyor. Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde TOBB'un, her alanda ülkemizi ve iş dünyamızı başarı ile temsil ettiğini görmekten mutluluk duyuyoruz, birliğimiz daim olsun.” dedi.