SATSO'da komite ve meclis üyelerinin seçilme heyecanının ardından başlayan 'Başkan kim olacak?' sorusu bugün yapılan seçimle son buldu. Akgün Altuğ ile Kuriş'in çıkardığı yönetim kurulu listelerinin yarıştığı seçimde mutlu sona ulaşan isim Akgün Altuğ oldu. 

HALK54.COM
34 meslek komitesinde 12 bini aşkın üyeyi bünyesinde barındıran, Sakarya iş dünyasının çatı kuruluşu olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) günlerdir heyecan içinde beklenen meslek komiteleri ve meclis üyeleri seçimlerinin ardından bu kez gözler SATSO Başkanlığına çevrilmişti.

95 MECLİS ÜYESİ OY KULLANDI
SATSO'da yeni başkan ve yönetiminin belirleneceği seçim, SATSO Kampüsündeki Oda hizmet binasında gerçekleştirildi. Hafta başında gerçekleştirilen komite seçimlerinde meclis üyeliğine seçilen 95 yeni meclis üyesi, sandık başına giderek oy kullandı.

SATSO'DA BAŞKAN AKGÜN ALTUĞ OLDU!
Mevcut Başkan Akgün Altuğ ile son Meclis Başkanı Talip Kuriş'in çıkardığı yönetim kurulu listelerinin yarıştığı seçimde mutlu sona ulaşan isim Akgün Altuğ oldu.

ALTUĞ 52, KURİŞ 42 OY ALDI
Akgün Altuğ, açılan sandıklar sonunda SATSO’nun yeni başkanı seçildi. Yapılan seçimlerde Akgün Altuğ 52 oy alırken, Talip Kuriş 42 oy aldı. 1 oy ise boş olduğu için geçersiz sayıldı.  

"HAYIRLI UĞURLU OLSUN"
Seçim sonrası büyük mutluluk yaşayan Akgün Altuğ, yaptığı ilk açıklamada, "Hayırlı uğurlu olsun. Biliyorsunuz çok uzun ve zahmetli bir süreçti. Sakarya’ya, SATSO’ya ve iş dünyasına hayırlı olsun. 4 buçuk yıl büyük uğraşlar verdik, bundan sonraki 4 yılda da aynı hizmeti vermek için çalışacağız. Bu bir yarıştı, bundan sonra bize oy veren vermeyen herkes bizim arkadaşımız ve birlikte çalışacağız. Yarın öğleden sonra da meclis başkanını seçeceğiz" dedi.

"NE ZAMAN İHTİYACI VARSA BİZ YİNE BURADAYIZ, MECLİSTE BERABERİZ"
Seçim sonuçlarının ardından açıklamada bulunan Talip Kuriş ise "Akgün başkanıma başarılar diliyorum. Ne zaman ihtiyacı varsa biz buradayız yine, mecliste beraberiz. Kendisine hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah yeni yönetimiyle beraber Sakaryayamıza ve SATSO'muza büyük katkıları olacaktır. Bizde ona yardım etmek için elimizden geleni yapacağız. Buraya gelipte oy kullanan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu arada 4 yıl boyunca bize hizmet oda personellerimize de şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu. 

Akgün Altuğ başkanlığındaki SATSO’nun yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri
A. Akgün Altuğ (Yönetim Kurulu Başkanı)
Cem Gün
Gökhan Tiryaki
Yılmaz Dünya
Semih Çokay
Suat Akın
Ekrem Seçgin
Orhan Gazi Kılıçaslan
Bilal Arabacıoğlu
Volkan Terzioğlu
Behlül Bayrak

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
Turgay Çelik
Aydın Yılmaz
İffet Hacıeyüpoğlu
Mehmet Çatalbaş
Hakan Artul
Ali İhsan Bakım
Özkan Karabulut
Cemil Kaya
Çetin Kahya
Ahmet Bayrak

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri
Orhan Kocabıyık
Lütfü Sunman
Abdullah Ünal
Nihat Tınazcı
Birol Öner
Yüksel Avşar

SATSO Meclisi; Kentsel dönüşümü hızlandırmalıyız SATSO Meclisi; Kentsel dönüşümü hızlandırmalıyız

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri
Melih Kaykayoğlu
Oktay Meral
Sadık Uzel
Mümtas Akgün
Şaban Demir