HALK54
Nurettin Eryılmaz

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Sakarya'da da coşku ile kutlanıyor.

Şehrimizin Atatürkçü Gençleri ve bazı CHP üyeleri, 19 Mayıs sabahı erken saatlerde Çark Caddesi’nde Şerefiye Camii önünde toplandılar. Andımızı okudular ve vatandaşları da eşlik etmeye davet ettiler. Grup adına açıklama yapan öğrenci başkanı Mete Utku Kılıç ‘’gençliği, gençliğe güvenmeye’’ davet etti.

Yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde oldu; ‘’Kıymetli Sakaryalılar, genç arkadaşlarımız ve değerli büyüklerimiz; 19 Mayıs Gençlik Bayramı'nda Sakarya'nın vatansever ve Atatürkçü gençleri olarak hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyoruz. Gençlik Bayramı'nda bir araya geldik. Ancak biliyoruz ki ülkemizin her yerinde, karamsarlıkla boğuşan, geleceğe umutla bakamayan, Türkiye'nin koşullarına hapsolan arkadaşlarımız, yaşıtlarımız var. Kolay değil. Farkındayız. Ancak sizleri bize, kendinize, arkadaşlarınıza ve milletinize güvenmeye davet ediyoruz!

Mustafa Kemal, hasta günlerinde vatan için endişelenen kurmaylarına; "Meraklanmayın, Mustafa Kemal'ler henüz 20 yaşındadır" demiş, her bir Türk gencine Atatürk olma görevi vermişti. Ancak daha birkaç gün önce, 20 yaşında, gencecik, sıra arkadaşımız, kız kardeşimiz tamamıyla Türkiye'nin siyasi atmosferi nedeniyle "artık dayanamıyorum" diyerek canına kıydı. Buradan ilan ediyoruz kardeşim, seni unutmayacağız.

Nesli tükenen porsuk ölü bulundu Nesli tükenen porsuk ölü bulundu

Unutmayacağız ve yaşamak istediğin Türkiye'yi kuracağız! Kadınların özgür olduğu, insanların açlığa mahkum kalmadığı, Hizbullah militanlarının, Gaffar Okkan’ın katillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bulunmadığı, PKK'nın kökünün kazındığı, teröristlerin yargılandığı, terörün siyasi rant için kullanılmadığı, sınırların sınır olduğu, sığınmacı cenneti olmayan Türkiye'yi kuracağız.

Türk'ün, doğru ve çalışkan olduğunu, Türk gençliğinin milli kimliğinin; HÜDAPAR'ın tanımıyla "ırkçılık kokan" andımızı kaldırarak değişmediğini tüm Türkiye'ye göstereceğiz. Size söz arkadaşlarım! Burada duran arkadaşlarımızdan bazıları okullarında andı okumadılar. Ama bilinçlerine, ruhlarına, akıllarına kazıdılar. Kaldırdınız ama silemediniz! Andımız okullarımızda yasaklansa da, Türklük; Türk gençliğinin yüksek karakteridir.Şimdi, tüm vatandaşları, bizimle birlikte "Ne Mutlu Türküm Diye" haykırmaya, Andımızı okumaya davet ediyorum.’’

c3a0a4f8-d95b-4a89-872c-f535b8443ad7aecea053-ecb7-4f20-b82f-b89b478371431b464f9d-799b-4ca4-9c54-707b7270faab28c7c499-d505-432b-8c2c-80453deb4b20