Sakaryalıların SGK'dan yararlanamadığı ve muayene ücretinin tamamını cebinden ödeyerek muayene olduğu Diş Hekimliği Fakültesi'nde yeni bir gelişme yaşandı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al göreve geldikten sonra 2022 yılının Ağustos ayında Üniversite bünyesinde bulunan diş fakültesinden emekli ve sigortalıların da yararlanması için harekete geçmişti.

Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, SGK kapsamında hasta kabul sürecini başlatmak üzere önemli bir adım attı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hamza Al'ın öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda, Sağlık Bakanlığı başvuruya olumlu yanıt verdi.

Sağlık Bakanlığı'nın onayı ile birlikte, 1 Eylül tarihinden itibaren SGK'lı hastalar, Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde muayene olabilecekler. Bu önemli adım, emekliler ve sigortalılar dahil birçok kişinin yararlanabileceği bir süreci başlatıyor.

Altın Portakal iptal edildi Altın Portakal iptal edildi

Ankara’dan gelen karar sonrası sevinç yaşansa da, hasta kabul süreci henüz başlamış değil. Medyabar'ın haberine göre, fakülte binasındaki çalışmaların ardından SGK'lı hasta alımına bu sene içerisinde başlanacak. Hasta alımının ne zaman başlayacağına dair ise kesin bir tarih verilmedi.