Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin SGK kapsamında hasta randevu süreçleri başlıyor. Geçtiğimiz hafta dekan vekili olarak atanan Prof. Dr. Selma Altındiş’in ardından resmi talep rektörlüğe gönderildi. SAÜ rektörlüğü ise SGK kapsamında hasta kabulü için başvurusunu yaptı.

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünün Diş Hekimliği Fakültesinde sigortalı ve emekliye hizmet vermesi konusunda başvuru yapılması kararının ardından Dekan Prof. Dr. Hakan Akın ekibi ile istifa etmişti. Akın’ın istifasının ardından ise dekan vekili olarak Prof. Dr. Selma Altındiş atanmıştı. Kurulduğu günden bu yana SGK kapsamında hasta kabul etmeyen ve bundan dolayı da Temmuz ayında SAÜ Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Hamza Al ile sorun yaşayan Dekan Akın’ın ardından yeni dekan resmi başvuru süreçlerini başlattı.

Haberfokus Editörünün derlediği bilgilere göre Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi dekanlığı geçtiğimiz hafta rektörlüğe resmen SGK başvurusunu iletti. Rektörlük ise ilgili bakanlık ve SGK Genel Müdürlüğüne Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde SGK kapsamında hasta kabulü için evraklarını teslim etti.

Sakarya Üniversitesi yönetimi ayrıca eski dekan ile birlikte görevden ayrılan isimlerin yerine gelmesi için 7 kişilik kadro ilanına çıkmak için hazırlıklarını tamamladı. SAÜ’nün çok kısa süre içerisinde kadro ilanına çıkarak Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin kadrosunu tamamlayacağı öğrenildi.

Başkan Yüce müjdeyi verdi: Sakarya ‘2023 yılı Avrupa Spor Şehri’ oldu Başkan Yüce müjdeyi verdi: Sakarya ‘2023 yılı Avrupa Spor Şehri’ oldu

SGK ile hasta kabul sürecinin kısa süre içerisinde tamamlanarak Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin sigortalı hastalara da bakmaya başlayacağı kaydedildi.

Haber Fokus