25 Mayıs 2023 tarihli Senato Toplantısının ardından Rektör Prof. Dr. Hamza Al tarafından, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Genel Sekreter Dr. Abdulkadir Altınsoy ve senato üyelerinin huzurunda Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Dilek Aygin’e Akreditasyon Belgesi takdim edildi.

Sanat Sakarya projesi kapsamında Şiir Dinletisi gerçekleştirildi Sanat Sakarya projesi kapsamında Şiir Dinletisi gerçekleştirildi

Prof. Dr. Aygin, SAÜ’nün tüm bölümlerinin akreditasyon hedefine ulaşmasına katkı sağlamayı akademik ve idari personel olarak önemsediklerini belirterek, “Eğitim sisteminde akreditasyon, akademik kalitenin iyileştirilmesi, eğitim programının kalite güvencesi altına alınması, şeffaflık ve hesap verebilir olmak anlamına gelmektedir. Biz de eğitimde kalitenin sürdürülebilir olması için elimizden geleni yapmaktayız. Bu bağlamda, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Ebelik bölümlerimizin akredite olması Fakültemize daha kaliteli öğrenci gelmesini de sağlamaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında nitelikli alanlarda iş bulmalarını ve Yüksek lisans yapmalarını da kolaylaştırmaktadır.” ifadelerini kullandı.