Sakarya Üniversitesi'nin ‘Araştırma Üniversitesi’ olma hedefi doğrultusunda önemli çalışmalar sürdüren Araştırma Dekanlığı (ARDEK), TÜBİTAK 1002 Destek Modülü bilgilendirme toplantısı, Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

SUBÜ üniversite tanıtım fuarına ev sahipliği yaptı SUBÜ üniversite tanıtım fuarına ev sahipliği yaptı

Farklı akademik düzeylerden ve birimlerden gelen araştırmacıların ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında, hibe desteklerine ilişkin teknik ve idari detayların yanı sıra, özellikle bütçe yönetimi konusunda araştırmacıların soruları cevaplandırıldı.

Araştırma Dekanlığı uzmanları tarafından program başlıklarına ilişkin genel bilgilendirmenin yapılmasının ardından, başvuru formu üzerinden amaç ve hedefler, özgün değer, yöntem, iş paketleri, risk yönetimi, yaygın etki, bütçe yönetimi ve veri yönetim planı gibi hususlar araştırmacılarla paylaşıldı.

Toplantıda, bütçe yönetiminin önemine dikkat çekilirken, araştırmacıların gerçekleştirecekleri saha ve organizasyon süreçlerinde harcama kalemlerine ilişkin gerekçelerin açıkça belirtmeleri de vurgulandı.