Depreme karşı en etkili çözüm riskli yapıların dönüştürülmesidir Depreme karşı en etkili çözüm riskli yapıların dönüştürülmesidir

TV 264 ekranlarına Her Cuma akşamı saat 21.00’de canlı olarak gelen Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren yeni nesil 6 obüs ve Erdoğan’ın Sakarya çıkarması konuşuldu. Gazeteciler Zafer Tokuş, Hüseyin Cumalı, Hakan Turhan ve Safa Polat canlı yayında ele aldığı Tank Palet Fabrikası ile ilgili Hakan Turhan sert söylemleriyle dikkat çekti. Turhan, “Obüsler tamamda biz Sakarya’da Altay Tankı’nı üretecektik. Duyduk ki bu tank başka ilde üretilebilinirmiş. Karasu’ya BMC gelecekti ama gelmedi. Biz neden hep kaybediyoruz” dedi.

Gazeteci Hüseyin Cumalı ile yeni nesil obüslerin teknik özelliklerine dikkat çekti. Karasu’nun Savunma Sanayi Üssü olacağını söylenmesine rağmen BMC’nin gittiği, Milli Tren Projesi’nin ise Karasu’da üretileceği sözüne rağmen bir gelişme olmadığını belirten Cumalı, Karasu’nun ne olursa olsun lokasyon anlamında gelecek vaat ettiğinin altını çizdi. Ferizli’de de gelişmiş sanayi firmalarının OSB içinde kurulduğunu belirten Cumalı, yeni yapılan otoyollar ile bölgenin gelişeceğine dikkat çekti.