Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği, Adapazarı ilçesi Karaosman Mahalle sınırları içerisinde kalan 470 No'lu sokağın isminin Türkiye’nin ve Sakarya’nın tanınmış bisiklet antrenörlerinden 'Tuncer Salihoğlu' olarak değiştirilmesi için Adapazarı Belediyesi'ne teklifte bulundu.

Söz konusu teklif, bugün gerçekleştirilen Adapazarı Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında karara bağlandı. 

Mecliste gündem maddesi olarak oylamaya sunulan teklif, oy birliğiyle kabul edildi.

Akyazı'da İntiharın Önlenmesine Yönelik Farkındalık Eğitimi Akyazı'da İntiharın Önlenmesine Yönelik Farkındalık Eğitimi

Turhan Salihoğlu'nun adının yaşatılması adına atılan bu adım başta ailesi olmak üzere spor camiası tarafında mutlulukla karşılandı.

Teklifin meclisten geçmesi sonrası Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar ve Tuncer Salihoğlu'nun kardeşi Turhan Salihoğlu, HALK54 mikrofonuna açıklamada bulundu.

Turhan Salihoğlu, “Bizim için duygusal bir gün. Bu işin mimarı Yaşam ve Bisikletçiler Derneğidir. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi. 

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Şefik Akar ise "Derneğimizin üyesi, eski milli takım antrenörü, Türkiye’de ve Sakarya’da bisiklete çok büyük emekleri olan namıdeğer kaptanımız Tuncer Salihoğlu için oturduğu sokağa ismi verilmesi için dernek üyeleri olarak görüştük. Kardeşlerinden, ailesinden izin aldık. Belediyeye müracat ederek, sokağında isminin yaşatılması için herkesin elini taşın altına sokmasını istedik. Sağolsun kırmadılar, bugün meclisten geçti. İnşallah sonsuza kadar o sokakta ismi yaşayacak. Bundan da hem ailesi olarak hem de biz hepimiz gurur duyacağına inanıyoruz." diye konuştu.