Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehrin 4 bir yanında hızlı çalışma içine girdi. SASKİ bir yandan alt ve üst yapı çalışmalarını gece gündüz sürdürürken, diğer yandan ise grup yollarına binlerce ton asfalt seriliyor. 

Ekşi’den Altuğ’a tebrik  Ekşi’den Altuğ’a tebrik 

Halk54 Haber Merkezi

BAŞKAN YÜCE SAHADA
Sakarya Büyükşehir Belediyesi yaz mevsimini iyi değerlendiriyor. Şehri adeta şantiyeye çeviren Büyükşehir Belediyesi şehrin her noktasında çalışma yapıyor. Sakarya’nın 16 ilçesindeki çalışmalarda SASKİ ekipleri kanalizasyon çalışmalarını gece gündüz sürdürürken, grup yollarında da asfalt serimi sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi alıyor.

KUDÜS CADDESİ BİTTİ
Adapazarı’nda yılların kanayan yarası olan ve Kudüs, Saraybosna, İtfaiye ve Dr. Nuri Bayar Caddeleri ile özellikle Katlı Pazar Bölgesi’ni ilgilendiren yağmursuyu çalışmaları sona erdi.  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında döşenen yağmursuyu kanalıyla birlikte yıllardır çile çeken esnaf Başkan Ekrem Yüce’yi ziyaret ederek teşekkür etti.

sakaryada-altyapi-icin-saha-calismalari-basladi-xfkFvwGg

KAZIMPAŞA TAM GAZ
Adapazarı Katlı Pazar ve çevresindeki yağmursuyu çalışmaları tamamlanırken, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin Serdivan ilçesinde başlattığı altyapı hamlesi ise tam gaz sürüyor. Proje kapsamında 11 bin 700 metre yeni atıksu hattıyla birlikte bölgedeki vatandaşların 2055 yılına kadar altyapı ihtiyacını karşılayacak. Toplamda 11 bin 700 metre uzunluğunda yeni atıksu hattı, 450 metre atıksu terfi hattı ve 3 adet paket atıksu terfi merkezi çalışmaları gece gündüz sürüyor.

20220725-katli-pazar-bolgesi-altyapi-calismalarinda-son-etaba-gelindi-601839-492531cc90803bd1f568

KAYNARCA’DA BİR İLK
Sakarya Büyükşehir Belediyesi uzun yılladır kanayan bir başka yara olan Kaynarca ilçesinin 40 kilometrelik kanalizasyon hattı ve atıksu arıtma tesisi çalışmasına başladı. İlçede 10 bin metrekarelik alanda kurulacak atıksu arıtma tesisiyle entegre olacak 40 bin metrelik kanalizasyon hattının inşası bütün hızıyla sürüyor. Doğayı ve çevreyi koruma altına alacak proje kapsamında atıksu arıtma tesisinde arıtılan sular tekrar doğaya deşarj edilecek. İlçe halkının takdir ve ilgiyle izlediği proje diğer projelerdeki gibi gece gündüz demeden sürüyor.

40-kilometrelik-kanalizasyon-hatti-ve-atiksu-aritma-tesisi-insa-edilecek_amp

ERENLER ŞANTİYEYE DÖNDÜ
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Erenler Hacıoğlu ve Dilmen Mahallelerinde hayata geçirilecek 12 bin 800 metre içmesuyu ve 13 bin 375 metre yağmursuyu hattı için saha çalışmalarını başlattı. Çalışmaların sürdüğü ilçede hem kaliteli, kesintisiz, kayıp-kaçak olmayan içmesuyu çeşmelerden akacak. Hem de yeni yağmursuyu hattıyla yoğun yağışlarda bile bölgede yaşanabilecek olumsuzluklara son verilecek.

VE ORTA GARAJ
Yine şehrin tam kalbi olan Orta Garajda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sakarya Su ve Kanalizasyon (SASKİ) ekipleri sıkı bir çalışma içine girdi. Yaz mevsimini iyi değerlendirmek istediklerini belirten ve bu yönde gece gündüz demeden ekiplerin çalıştığını anımsatan Başkan Ekrem Yüce’nin talimatıyla birlikte Orta Garajda hummalı bir çalışma yapılıyor. Zemini yenilenecek, aydınlatma sistemleri ve peronları düzenlenecek olan Orta Garajın giriş ve çıkışlarındaki trafiğin rahat işlemesi için düzenleme çalışmaları da yapılacak.

ASFALT ÇALIŞMASI
SASKİ tarafından süren alt ve üst yapı çalışmaları bütün hızıyla sürerken, vatandaşların mağdur olmaması için asfalt çalışmaları da bu bölgelerde hızlandı. Bir çok bölgede yapılan çalışmalar ilerledikçe geçici asfalt atılıyor. Yine Sakarya’nın 16 ilçesinde Büyükşehir ekipleri grup yollarında asfalt serim işlemlerini sürdürüyor.