Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler yılın en büyük operasyonlarından birine daha gerçekleştirdiler. Polis Sakarya ve çevre illerde kredi puanları düşük olduğu için bankaların kredi vermediği kişilere para sattıkları belirlenen tefecilere yönelik operasyon yaptı. Operasyonda aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu 10'un üzerinde kişi gözaltına alındı. 

Medyabar'ın haberine göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan 'Şehirde bazı isimlerin yüksek faizlerle para sattıkları yönündeki' şikayetler sonrasında başlatılan soruşturma sonrasında  yapılan talimatları doğrultusunda hafta ortası Adapazarı ve Serdivan ilçelerinde eş zamanlı olarak gerçekleşti.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, olayla ilgili oldukları belirlenen  teknik ve fiziki takip yaptıkları şüphelilerin ev ve işyerlerinde  Salı günü arama yaptılar.  Aramalarda çok sayıda senet ele geçirilirken yaklaşık 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında ünlü bir restaurant işletmecisi de bulunuyor.

Emniyet Müdürlüğünde sürdürülen soruşturmada şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada ele geçirilen senetlerde isimleri yazılı kişilere ulaşan polis , 30 kadar mağdur tespit etti ve bu mağdurların ifadeleri aldı.

Yakınlarını aradıktan sonra silahla canına kıydı! Yakınlarını aradıktan sonra silahla canına kıydı!

Soruşturma kapsamında yeni gözaltıların da gelebileceği konuyla ilgili olarak ta bir açıklama yapılacağı belirtildi.