Adapazarı Kültür Merkezi'nin (AKM) çatısına çıkan bir kişi, heyecanlı anların yaşanmasına neden oldu. Cinayet Büro Amirliği’nin ikna ettiği şahıs hastaneye götürüldü.

HALK54.COM

İddiaya göre, çalıştığı iş yerinde alacağını alamayan Orhan P. Adapazarı Kültür Merkezi’nin (AKM) çatısına çıktı. Çıktığı çatının kenarına oturarak etrafı izleyen şahsı görenler durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar etti. İhbarla birlikte bölgeye polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.  Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri çatıda bulunan şahsı ikna etmek için çaba gösterirken, Atatürk Bulvarı meraklı gözlerle dolup taştı.

Boya işi yaptığı ve alacağını alamadığı için zor durumda kaldığını belirten Orhan P.’yi ikna çabaları sürerken, olay yerine ağabeyi geldi. Cinayet Büro Amirliği’nin yaptığı ikna çabaları çatıda sürerken, polisin ikna ettiği Orhan P. çatıdan inmeye razı oldu. Polis eşliğinde çatıdan inen Orhan P. sağlık kontrolü için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırıldı. Burada sağlık kontrolünden geçirilen Orhan P. ardından ifadesi alınması için Cumhuriyet Polis Merkezi’ne teslim edildi.

x5-2x6-1x4-1x2x2-2x1-4

Kalbine dayayıp silahı ateşledi Kalbine dayayıp silahı ateşledi