Sakarya'da siyaset gündeminin nabzının tutulduğu Zafer Tokuş'un moderatörlüğünde Hakan Turhan, Safa Polat ve Hüseyin Cumalı'nın yorumlarıyla ekranlara gelen Gazeteciler Soruyor programının bu haftaki konuğu AK Parti Serdivan Belediyesi başkan adayı Osman Çelik oldu.

Programda projelerinden de bahseden Osman Çelik, seçim sürecini ve saha çalışmalarını değerlendirdi. Çelik, programda gazetecilerin sorularını ve merak edilenleri cevapladı.

"SERDİVAN'DA ÇITA ÇOK YÜKSEK"
Serdivan'ın şehrin yıldızı olduğunu vurgulayan Çelik, Serdivan için şu ifadeleri kullandı;

"Serdivan'da çıta çok yüksek biz de çıtayı daha yükseğe götürmek için elimizden geleni yapacağız. Çıtamız Serdivan'da yüzde 65 üzerinde oy almak. Uzun yıllar spor da yaptım, futbol oynadım. Harmanlıkspor ve Sakaryaspor altyapısında yetiştim. Hırslı ve kafa toplarına iyi çıkan bir stoperdim. Maç şu anda 0-0, iyi çalışıp gol atacağımıza inanıyorum. Dediğim gibi rakiplerimizi de önemsiyoruz. Elif gibi dimdik, bizim hiçbir zaman eksenimizde ve omurgamızda eğilme olmadı."

AK Partili vekillere sert uyarı: "Adımlarınıza dikkat edin" AK Partili vekillere sert uyarı: "Adımlarınıza dikkat edin"

DEV SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ
Serdivan'da spora önem vereceğini ve gençleri spora yöneltmek istediğini de aktaran Osman Çelik sportif alanda birçok projelerinin olduğunu ifade etti. Öncelikle her mahallede spor tesisleri kurmayı hedeflediğini belirten Çelik spor alanındaki en büyük projeden ise şu şekilde bahsetti;

"Serdivan'a bir spor kompleksi de kazandırmayı hedefliyoruz. Gençlik ve Spor Bakanı yardımcımıza da konuyu açtık projelerimizi sunduk. Futbol alanında kamp komplesi olmasını hedefliyoruz. Yerini de belirledik, Kazımpaşa tarafında güzel bir düz alan var. Bakan yardımcımıza da bu yeri gösterdik.  Sakaryapor'u da buraya mı alsak diye bir konu geçti ama şimdilik belirli bir şey yok."

Çelik, bunun sadece ilçeye ve şehre değil bölgeye hatta uluslararası arenaya hitap edecek bir proje olduğunu da vurguladı.

"SERDİVAN'DA BUNGALOVA KARŞIYIZ"
Projelerini aktaran Serdivan Belediye Başkan adayı Osman Çelik, "Göle Yüzümüzü Dönüyoruz" misyonuyla yola çıktıkları projenin geliştirilerek devam edeceğini aktardı.

Çelik, yeşil alanların korunmasını önemsediklerini vurgulayarak bu bölgede bungalov turizmini desteklemediklerini ifade etti. Çelik Sapanca Gölü ile ilgili de şu ifadeleri kullandı;

"Bizim amacımız yeşili korumak ve yeşili heba etmemek. Yusuf Başkanımızın bu projesini biz de devam ettireceğiz. Buralarda bungalov istemiyoruz, yeşilin heba edilmeden köy yaşamanın sürdürülmesini istiyoruz. Bungalovlar için yapılacak altyapı anlamında da yeşilin zarar görmesi söz konusu. Biz buna karşıyız. Vatandaşımızdan da bu konuda anlayış bekliyoruz. Göl havzasını korumaya yönelik yapılanmayı devam ettireceğiz. Serdivan Esentepe ve Aşağıdereköy'de bungalov turizmi için istek geldi biz desteklemeyeceğimizi belirttik. Üniversiteden Göl Park'a bir teleferik projemiz olacak. 'Göle Yüzümüzü Dönüyoruz'un projelerinden biri de bu. Esentepe'den göl parka bir teleferik hattı kurmak istiyoruz."

SERDİVAN'IN TRAFİĞİ RAHATLAYACAK MI?
Kalabalık nüfusu sebebiyle yaşanan trafik yoğunluğunu rahatlatmak için de farklı projelerin bulunduğunu belirten Çelik, Tunatan Kavşağı ve Çevreyolu Projelerinden şu ifadelerle bahsetti;

"Tunatan kavşağına 6 -7 noktadan bir giriş var. Tunatan kavşağını çözdüğümüz takdirde o bölgedeki trafik sorununu çözmüş olacağımıza inanıyoruz. Serdivan Çevreyolu projesi ile de şehre yeni giriş yolları kazandırmış olacağız. Bu büyükşehirle birlikte yürütülen bir proje. Şehirde ne kadar çok giriş çıkış olursa deprem gibi bir doğal afet durumunda şehri boşaltmak ve yardım gelmesi o kadar kolay olur. Bu projeleri hazırlarken 20 -30 yıllık olarak hazırlıyoruz."

DRİFT VE DRAG PİSTİ
Gençlerin isteklerini önemsediğini ifade eden Osman Çelik Antalya'da hayata geçirilen drift ve drag pisti projesini örnek vererek buna benzer bir çalışma ortaya koyacaklarını belirtti. Çelik, bu projenin ortaya çıkışını şu ifadelerle anlattı;

"Gençlerle sohbet ettik. Helikopter pistinde drift yaptıklarını ve çok yüklü miktarda ceza yediklerini belirttiler. Ben de Kepez'de yapılan projeyi açtım gösterdim. Çocuklar siz bunu mu istiyorsunuz dedim. Helikopter pistinde bizim bir projemiz var artık burada drift yapamazsınız, biz bu konuda çalışacağız dedim."