TV 264 ekranlarının ses getiren programında gazeteciler Zafer Tokuş, Safa Polat, Hakan Turhan ve Hüseyin Cumalı’nın canlı yayın konuğu SESOB Başkanı Hasan Alişan oldu. Gazetecilerin sorularını samimiyetle cevaplayan Alişan’ın pozitif tavırları gazetecileri şaşırttı. Son derece sakin olan Alişan bütün soruları cevapladı. Alişan’ın canlı yayından ayrılmasının ardından gazeteciler SESOB seçimlerini kendi arasında değerlendirdi. 

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) seçimleri öncesinde yıllardır gizli kulis yapıp, seçim zamanı bir aday bile çıkartamayan Hasan Alişan muhaliflerine gazeteci Hüseyin Cumalı “Bunlar korkak oda başkanlarıdır. Yıllarca konuşup Başkan Hasan Alişan karşısında bir aday bile çıkartamıyorlar. Bu muhalifler korkuyor” dedi. 

Son kongre öncesinde önce aday olan sonra adaylıktan çekilen Sakarya Fotoğrafçılar Esnaf Odası Başkanı Cevat Davulcu’ya da tepkisini dile getiren gazeteci Cumalı, “Cevat Davulcu Ukrayna gibi oldu. Birileri ona ‘hadi aday ol arkandayız’ dedi. Seçim günü ortadan kayboldular. Başkan Cevat davulcu resmen Rusya-Ukrayna savaşında olduğu gibi oldu. Ukrayna gibi gaza getirilip ortada bırakıldı. Davul sende tokmak başkasında olursa böyle olur. Bunlar konuşmaktan başka bir şey yapamaz” dedi.

SESOB Başkanı Hasan Alişan’ı bir kez daha kutlayan Cumalı, “Bana kalsa Sakarya Üniversitesi’nde SESOB Başkanı Hasan Alişan tez konusu olmalıdır. Tam 32 yıldır esnafın başı olmak, hiçbir kongrede karşına aday çıkmaması, hem de bir eserin olmadan bunları yapmak bence bilimsel bir tez konusu olmalıdır” diye konuştu.

Cumalı, “Başkan Hasan Alişan olayını kapatmak ve en az 3 yıl konuşmak istemiyorum. Bir daha ki seçimler 4 yıl sonra ve 3 yıl Alişan konuşmayalım. Başkan Alişan muhalefet, siyasiler ve kendisini çok eleştiren basını bir çuvala koyup duvara vurdu. Adam çıktı eze, eze yine sandıktan çıktı. Baksın herkes işine” dedi.