SESOB Başkanı Hasan Alişan'ın başkan seçildikten sonra "1600 metrekarelik üst katı komple aldım. Kendi öz kaynağımızla 15 milyona satın aldım" diye duyurduğu iş yerleri için Büyükşehir Belediyesi ihaleye çıkıyor. İhalede 23 iş yerinin birlikte satılacak..

Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) kampüsünün karşısında inşaatını sürdürdüğü Sakarya Ticaret Merkezindeki iş yerlerinin satışına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Toplam 88 ofis ve iş yerinin bulunacak Ticaret Merkezindeki bazı iş yerleri daha önce gerçekleştirilen ihaleler ile satılmış, bazıları ise ihaleye çıkmasına karşın talipli çıkmadığı için satılmamıştı.

İLK ÖNCE BAŞKAN YÜCE DUYURDU
İş yerlerinin satışına yönelik çalışmalar sürerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediye meclisinin nisan ayı toplantısında; "Bedava yapıyoruz, cebimizden bir şey çıkmıyor. SESOB’la da anlaştık. En üst katını da komple SESOB alacak" ifadeleriyle bazı iş yerlerinin SESOB tarafından satın alınacağını duyurdu.

ALİŞAN: "ÜST KATI KOMPLE ALDIM"
Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (SESOB) 7 mayıstaki genel kurulunda yeniden başkanlığa seçilen Hasan Alişan da söz konusu satın almaya yönelik genel kurul üyelerinden yetki almıştı.

Alişan, bir hafta sonraki basın buluşmasında da; Ticaret Merkezinin üst katını 15 milyon liraya satın aldıklarını söylerken, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu Ticaret Merkezi'nde 1600 metrekarelik üst katı komple aldım. Kendi öz kaynağımızla 15 milyona satın aldım. SESOB yeni merkezin üçüncü katına taşınacak. SESOB'a günde 5 bin kişi girip çıkıyor. Yeni yerimizde çevreye de büyük hareketlilik gelecek" ifadelerini kullanmıştı.

BÜYÜKŞEHİR İHALE İLANI YAYINLADI
SESOB'un taşınacağı iş yerlerinin satışıyla ilgili Büyükşehir Belediyesi ihale ilanı yayınladı.

Daha önceki ihalelerde bazılarının tek tek satışa çıkarıldığı görülen 23 iş yeri, müşterek olarak satışa çıkarıldı.

Ardahan’da korkutan deprem Ardahan’da korkutan deprem

A giriş 2. katta bulunan 52 - 74 numaralı bağımsız bölümlerden oluşan toplam 23 iş yerinin toplam brüt alanı 3 bin 180 metrekare, toplam net alanları ise bin 460 metrekare olarak açıklandı.

23 İŞ YERİ 17 MİLYON 500 BİN LİRAYA SATILIK
İş yerlerinin hepsinin muhammen satış bedeli ise 17 milyon 500 bin lira olarak ihale ilanında yer aldı. 28 Haziran Salı günü saat 15.00'te Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda "kapalı teklif usulü" ile gerçekleşecek. (medyabar)