Adapazarı'nda sıra dışı oto hırsızlığı vakaları yaşandı. 16 yaşındaki şüpheli M.T., iki ay içerisinde iki farklı otoparktan " Araba benim, babam, annem bıraktı" diyerek, otopark ücretini ödeyip seçtiği son model BMW marka lüks araçları alarak kayboldu.

Araç sahipleri, araçlarını almak üzere otoparka geldiklerinde, araçlarının genç bir genç tarafından alındığını öğrenince şoka uğradı ve durumu derhal polis ekiplerine bildirdi.

Polis ekipleri, yürüttüğü çalışma sonucunda 16 yaşındaki M.T.'yi, çaldığı araçla şehir turu atarken yakaladı. Genç şüpheli, ilk yakalandığında savcılık tarafından serbest bırakıldı. Ancak aradan sadece bir ay geçmesine rağmen, aynı yöntemle bir aracı daha çaldı. İkinci kez çaldığı aracın sahiplerinin ise İstanbul'dan Sakarya'ya hasta ziyaretine gelen kişiler olduğu ortaya çıktı. Çalınan son model BMW'lerin parçalanarak satışı yapılmadığı 16 yaşındaki gencin sadece şehirde arkadaşları ile tur attığı öğrenildi.  

Parmakları koptu Parmakları koptu

Olaylar sonrası kendilerine emanet bırakılan araçları sahibi olmayan kişiye veren otopark görevlilerine de adli işlem yapıldı. Yaşananlar, otopark güvenliği konusunda ciddi soru işaretleri bıraktı. Her iki olayda da çalınan araçlar, polis tarafından sahiplerine teslim edildi.

medyabar