Güz dönemine 20 farklı branşla start veren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, yeni dönemin açılış dersini Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile yaptı. SAÜ ve SUBÜ rektörü "Gelecekte Bizi Nasıl Bir Dünya Bekliyor" konusu ile açılış dersi gerçekleştirildi.

Ders öncesi rektörler ile bir araya gelerek sohbet eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Dünya Çapında İsimleri Ağırladı

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin bilimsel, felsefî ve sanatsal çalışmaları desteklemek amacıyla 2012 yılında hizmet vermeye başladığını belirten Başkan Alemdar, Akademi’nin geride kalan 11 sene içerisinde dünya çapında tanınan isimlerle birlikte ulusal ve uluslararası konferanslara ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Akademi’nin 7/24 hizmet veren kütüphanesi ile araştırmacılara felsefe, sanat ve sosyal bilimler alanında geniş bir literatür sunduğunu da hatırlatan Alemdar, aylık yayımlanan şehir kültürü gazetesi Serdivan Ajans’ın da bu çatı altında hayat bulduğunu belirtti.

SAÜ ve SUBÜ Rektörleri, “İnanç sistemimiz, yetişme tarzımız ve geleneklerimiz ümitvar olmayı şart koşuyor. Gelecek hakkında ümitsiz olmak için hiçbir neden bulunmuyor. Tarih boyunca teknolojinin gelişimi bir an olsun durmadı, ancak insanoğlu halen daha teknolojik gelişimlerin öznesi konumunda. Eğitim sistemimizi teknolojik gelişmelere uygun olarak geliştiriyoruz, çağın gereklilikleri neyse ona ayak uydurmalıyız” ifadelerini kullandı.

Metinlerde mekan algısı sempozyumu Metinlerde mekan algısı sempozyumu

Program sonrası öğrencilerle sohbete devam eden Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al ile Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, öğrencilerin yönelttiği soruları cevaplandırdı. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin hocaları tarafından yapılan ebru tabloları rektörlerimize hediye edildi.

SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden7SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden5SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden6SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden3SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden4SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden2SFSA’da Açılış Dersi İki Rektörümüzden