Olay geçtiğimiz hafta Pazar'ı Pazartesi'ye bağlayan gece Sapanca Özkum Caddesindeki A.B.M restoranda meydana geldi.

Kartepe'den alkollü restorana eğlenmeye gelen Hakan T. (34) ve beraberindeki iki yakını ile işletme sahipleri arasında iddiaya göre hesap yüzünden tartışma çıktı.

Kavgaya dönen olayın sonunda Hakan T., işletme sahiplerinden T. M.'nin silahından çıkan kurşunla başından yaralandı.
Beraber geldiği kişilerin aracıyla Sapanca Devlet Hastanesine kaldırılan Hakan T. daha sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) merkez kampüsüne sevk edildi.

Hakan T.'nin başına saplanan kurşun burada çıkartılırken durumu hala kritik olarak yoğun bakımda tutuluyor.

CEZAEVLERİNDEKİ KOVİD-19 İZNİNDEN DIŞARDAYMIŞ

Olayla ilgili gözaltına alınan işletme sahiplerinden T. M. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
T. M.'nin karıştığı bazı suçlar dolayısıyla 8 yıla yakın hapis cezasını yatarken koronavirüs salgını dolayısıyla hükümlülere uygulanan izin dolayısıyla dışarıda olduğu öğrenildi.

SİLAHIN PATLADIĞI AN KAMERADA!

Olay sırasında Hakan T.'nin silahla vurulduğu an ise çevredeki bir güvenlik kamerasınca görüntülendi.
Görüntüde kavga sonrasında gömleği kan içinde olan Hakan T.'nin restoranın karşısındaki yeşillik alandan yavaş adımlarla gelerek yakınlarının bulunduğu araca binmek istediği, bu sırada da T.M'nin koşarak yanına yaklaşıp başına kabzayla vururken silahın patladığı görülüyor.

"ADALETİN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANIYORUZ"

Medyabar haber merkezine konuşan Hakan T.'nin yakını G. ise, "Bizim yakınlarımızdan önce kalkanların hesapla ilgili tartışması olmuş. Haberinizde yazıldığı gibi bizimkilerin kavga çıkarttığı yok. Yakınımız Hakan T., hesabı öderken cebinden bir miktar koyuyor. Kardeşi de üstünü tamamlarken masadaki para kayboluyor. Bunun üzerine kardeşi de 'O zaman kartla ödeyelim' diyerek kartını çıkartmaya çalışıyor. Bu sırada işletmeciler bir anda saldırıyor. Hakan T. ve kardeşinin başı yarılıyor. Aradan süre geçiyor, olay bitmiş; Hakan T. araca bineceği sırada da bir anda gelip kabzayla kafasına vuruyor. Bu sırada ağzında mermi olmadan silah patlamaz. Art niyet olduğunu düşünüyoruz. Biz hukukun, adaletin üstünlüğüne inanıyoruz. Can almak basit, onu yerine getirmek zor. Yakınımızın başına gelen olayın hukuk önünde hesabının sorulmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

(Medyabar)