NE OLMUŞTU!

İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finali için Kayseri ve Sivas’tan otobüslerle yola çıkan iki şehrin taraftarlarının yolu Sakarya’da keşişti.

TEM Otoyolu Sakarya kesiminde seyir halindeki otobüslerin yan yana gelmesiyle taraftarılar arasında elektriklenme oldu. Otobüslerden inen taraflardan bazıları rakip otobüsleri taşlamaya başlayınca ortalık savaş alanına döndü. Durumun 112 Acil servis komuta Merkezi’ne ihbar edilmesiyle birlikte bölgeye jandarma gönderildi.

YARALILAR VAR

Bölgeye gelen jandarma yetersiz kalınca bu kez telsizle takviye ekip istendi. Takviye ekiplerin yola çıktığı o anlarda Akyazı ve hendek ilçelerinde taraftarlar hem otoyolda hem de dinlenme tesislerinde sille tokat birbirine  girdi. Tansiyonun anbean yükseldiği o anlarda bazı taraftarların taş, sopa, çöp bidonu, sopa, demirle saldırmasıyla ortalık kan gölüne döndü. 112 Acil servis ambulans ekipleri yaralılara olay yerinde müdahale ederken, yarası ağır olanlar ise ambulanslarla Akyazı Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

GÖRÜNTÜLER

TEM Otoyolu’nun bir çok noktasında yaşanan kavga ve taşlamalar sırasında otobüslerde ağır hasar oluşurken, Sakarya İl Jandarma Komutanlığı aldığı önlemlerle taraftarları Kocaeli İl sınırına kadar gerekli güvenlik önlemlerini alarak sevk etti. Her iki taraftar kitlesi sosyal medya üzerinden birbirlerini suçlayıp şiddet dolu mesajlar yayınladığı olaylarla ilgili olarak jandarma soruşturma başlattı. Jandarma, olay sonrasında Twitter, Facebook, İnstagram da taraftarlar tarafından paylaşılan görüntüler ile güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri mercek altına aldı.