Doğa Canlılarını Koruma ve Yaşatma Derneği (DOĞCANKOR) Sakarya İl Başkanı Betül Sakalısarı, bugün öğle saatlerinde Akyazı Kuzuluk D140 karayolunda bir sokak köpeğinin tüfekle vurulduğunu söyledi. 

VUCÜDUNDA SAÇMALAR VAR 
Kimliği belirsiz bir vatandaş tarafından tüfekle vurulduğu iddia edilen sokak köpeğinin tedavisi için girişimlerin yapıldığını ifade eden Betül Sakalısarı, duruma isyan etti.  Köpeğe kimin yâda kimlerin zarar verdiği bilinmezken, klinikte tedavisi süren yaralı köpeğin çekilen röntgeninde vücudunda saçmalar görüldü. Duruma öğrenenlerin yüreği sızladı. 

İSYAN ETTİ

Konuyla alakalı olarak adli süreç başlatıldığını ifade eden DOĞCANKOR İl Başkanı Betül Sakalısarı, durumu şöyle anlattı;  “Öğle saatlerinde Kuzuluk anayolunun orada suçu sadece  orada gezmek olan bir sokak köpeği maalesef elindeki tüfeği masum bir cana doğrultacak ve ateş edecek kadar gözü dönmüş biri tarafından vuruldu. Mübarek Kandil gününde Allah'ın sessiz kullarım dediği savunmasız bir hayvana ateş eden kişinin Allah korkusu olduğunu düşünmüyorum ve bu kişilerin canlarının istediği her anda ateş edip bir cana kıymanın hazzını yaşıyorlar sanki.

“TAKİPÇİSİYİZ” 

Ölümle böyle dans ettiler: Motosikletin üzerinde tehlikeli yolculuk Ölümle böyle dans ettiler: Motosikletin üzerinde tehlikeli yolculuk

Kontrolsüz silahlanmanın sonucu namlular önce hayvanlara sonra insanlara da doğrultulabilir. Bu da toplum güvenliği açısından büyük sorun teşkil etme potansiyeline sahiptir. DOĞCANKOR Derneği olarak yaralanan sokak canını klinikte tedavi altına aldırdık. Sağlık durumunu takip ediyoruz ve olayla ilgili adli işlemleri başlattık. Sürecin takipçisiyiz. 

Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Yaşam hakkı kutsaldır.  Allah'ın verdiği canı Allah alır. Cana kast için ateş edenler siz kendinizi Allah'ın yerine koyamazsınız. Hayvanları, insanları, doğayı vs. sevmeme özgürlüğünüz var ama onlara zarar verme özgürlüğünüz yok" ifadelerini kullandı.

Medyabar