Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, sosyal medya hesabından gündem ve gündem dışı yorumları, açıklamalarıyla sık sık tepkilerin odağı oluyor.

Sofuoğlu, son olarak başörtülü kadın müzisyenlerin "Akşam" grubunu hedef aldı.

Ebubekir Sofuoğlu, Akşam Grubu'nun kendi sosyal medya hesabından paylaştığı konser görüntülerini paylaşarak "Kıyametin yaklaştığı anları yaşıyoruz. Neslimizi muhafaza eyle Ya Rabbi..." dedi.

Dün akşam saatlerinden itibaren Sofuoğlu yine tepkileri üzerine çekerken, muhafazakar kesim de sert eleştirilerde bulundu.

Meslek liseleri son 5 yılda gelirini yüzde 995 artırdı Meslek liseleri son 5 yılda gelirini yüzde 995 artırdı

BU KEZ SAÜ DE SORUŞTURMA BAŞLATTI
Ebubekir Sofuoğlu ile bu kez Sakarya Üniversitesi de harekete geçti.
Medyabar'ın haberine göre SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al'ın talimatıyla Sofuoğlu hakkında idari soruşturma başlatıldı.
Açıklamalarıyla kamuoyunda sert tepkiler çeken, SAÜ'nün imajına da zarar verdiği ifade edilen Sofuoğlu'yla ilgili soruşturma açıldı.


Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, daha önce Serdivan'da üniversite çevresindeki yapıları fuhuş evlerine benzetirken, 1. Dünya Savaşı sonrasında Sakarya'nın işgale uğramadığını ileri sürmüştü. Bu ve benzer konularda tepki çeken yorumlar yapan Sofuoğlu, son olarak da İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'e yumrukla saldırıp yoğun bakıma kaldırılmasına neden AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık için "Elleri dert görmesin" demişti.

Ebubekir Sofuoğlu, sosyal medya hesabından; "Adamın dibiymiş Zafer Işık. Anlayana anladığı dilden konuşmuş. Bu bir ecdat geleneğidir, elleri dert görmesin. Müslüman, yeri ve zamanına göre hareket etmesini iyi bilendir. Pısırıklar, Zafer Bey Kardeşimin bu adam gibi tavrını görsün de örnek alsın İnşaAllah..." ifadelerini kullanmıştı.