41 canımızın yitip gittiği Bartın'daki maden faciasının ardından sosyal medya hesapları provokatif paylaşıma imza attı. Hendek'te düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali'nde maden faciasından saatler önce çekilen görüntüler üzerinden 'Maden faciası sonrası horon teptiler' yalanıyla Sakarya hedef alınarak, Başkan Ekrem Yüce ve Turgut Babaoğlu'na algı operasyonu yapılmak istendi.

Düzce’de 3.2 büyüklüğünde deprem Düzce’de 3.2 büyüklüğünde deprem

HALK54
Bartın'da cuma günü bir maden ocağında meydana gelen patlamada 41 vatandaşımız hayatını kaybetti. 

ACI ÜZERİNDEN SAKARYA'YI HEDEF ALDILAR
Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen ve 41 madencimizin şehit olduğu maden patlaması Türkiye'nin yüreğini yakarken, patlama sonrasında sosyal medyada Sakarya hedef alınarak provokatif paylaşımlar yapıldı. Sosyal medya hesapları, 'Maden faciası sonrası horon teptiler' yalanıyla algı operasyonu yapıp Başkan Ekrem Yüce ve Turgut Babaoğlu'nu hedef alan paylaşımlarda bulundu.

xwas-3

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ
Maden patlamasından saatler önce çekilen görüntüler üzerinden yapılan algı operasyonu büyük tepki çekti. 

Oysa ki Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cuma günü 14.30'da başlayan Geyve'deki Ayva Festivali açılışı sonrasında Hendek'e hareket ederek, 16.30'da festival alanında vatandaşlarla buluştu. Burada yapılan konuşmalar ve etkinlikler sonrasında Başkan Yüce ve beraberindeki protokol, 18.30'da alandan ayrıldı. 

Facia haberi alınır alınmaz Geyve ve Hendek’te gerçekleştirilen festivallerin konser ile eğlence bölümleri iptal edildi.

Sosyal medyada paylaşılan provokatif paylaşımla ilgili açıklama yapan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "Bu açılış olaydan önce yapılmış haberdar olunduktan sonra programın tamamı iptal edilmiş bir organizasyondur. Siz habercilik adı altında iftira ve yalanla donatılmış mecralarsınız bu yasadan sonra sizleri dava edeceğim orda hesaplaşırız" ifadelerine yer verdi.