Sakarya Ticaret Borsası meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim bugün yapıldı. Büyük heyecana sahne olan seçimlerde 3. Meslek Komitesi'nde Mustafa Genç kazandı.

HALK54.COM
Fuat Koçer

Sakarya Ticaret Borsası (STB), 2022-2026 döneminde görev yapacak meslek komitesi üyeleriyle meclis üyelerini belirlemek için sandık başına gitti.

STB hizmet binasında yapılan seçimlerde 8 meslek komitesinde 734 üye, kurulan sandıklarda oy kullandı. Meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçimde saat 09.00'da başlayan oy verme işlemi 17.00'da sona erdi.

8 meslek komitesinin bulunduğu STB'de seçimler büyük bir heyecana sahne olurken, 3. meslek komitesi olan Tahılların ve Baklagillerin Toptan Ticareti'nden seçime giren Mustafa Genç, kazanan isim oldu. 

Genç, rakibi karşısında 52 oy kalarak 3. meslek komitesinden seçildi. Genç'in rakibi ise 38 oy aldı.

Böylelikle 3. meslek komitesinden seçilen Mustafa Genç, başkan adaylığını devam ettirmiş oldu.

Asgari ücret pazarlığında takvim netleşti! İşte ilk toplantı tarihi Asgari ücret pazarlığında takvim netleşti! İşte ilk toplantı tarihi

Seçim sonuçlarına göre Mustafa Genç ve Bülent Afyon başkanlık için yarışacak. Mevcut başkan Adem Sarı, 5. meslek komitesinden çıkamadığı için başkanlığa aday olamayacak.