Sakarya Ticaret Borsası meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçim bugün yapıldı. Büyük heyecana sahne olan seçimlerde 5. Meslek Komitesi'nden seçime giren Adem Sarı kaybetti.

HALK54.COM

Sakarya Ticaret Borsası (STB), 2022-2026 döneminde görev yapacak meslek komitesi üyeleriyle meclis üyelerini belirlemek için sandık başına gitti.

STB hizmet binasında yapılan seçimlerde 8 meslek komitesinde 734 üye, kurulan sandıklarda oy kullandı. Meslek komitesi ve meclis üyelerinin belirleneceği seçimde saat 09.00'da başlayan oy verme işlemi 17.00'da sona erdi.

Kasım ayı açlık ve yoksulluk rakamları için vatandaşlar ne söyledi! Kasım ayı açlık ve yoksulluk rakamları için vatandaşlar ne söyledi!

8 meslek komitesinin bulunduğu STB'de seçimler büyük bir heyecana sahne olurken, 5. meslek komitesi olan 'Kuru ve Sert Kabuklu Meyvelerin Toptan Ticareti'nden seçime giren Adem Sarı, kaybetti.

Seçimi kaybeden Adem Sarı 93 oy alırken, rakibi Ersin Taşkıran ise 107 oy aldı.

Böylelikle 5. meslek komitesinden seçilemeyen Adem Sarı, başkanlığa aday olamayacak. Seçim sonuçlarına göre Mustafa Genç ve Bülent Afyon başkanlık için yarışacak.