Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından depremzedeler için başlatılan ’İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyası’ hakkında bilgilendirmelerde bulunarak gücü yeten herkesi kampanyaya destek olmaya davet etti.

Deprem bölgesindeki en büyük ihtiyacın kalıcı ve güvenli konutlar olduğunu belirten Başkan Mustafa Genç " Birlik Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun çağrısı ile başlatılan ‘'İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyasına el ele verip depremzede vatandaşlarımızı yeni yuvalarına kavuşturmak için iş dünyamızın temsilcilerini ve tüm hayırseverlerimizi kampanyaya destek olmaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ons altındaki düşüş gram altına da yansıdı Ons altındaki düşüş gram altına da yansıdı

Kampanya çerçevesinde hayırseverlerin istediği tutarda bağış yapabileceklerini ifade eden Başkan Mustafa Genç, bağış tutarlarının tamamının vergi matrahından düşülebileceğini kaydetti. Konut yapılacak bölgelerin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından belirleneceğini söyleyen Genç, depremzede vatandaşlar için kampanya çerçevesinde TOKİ modelinde, her bloğu 20 daireden oluşan 3+1 ve 105 metrekare büyüklüğünde konutlar yapılmasının planlandığını; inşaatların tamamlanmasının ardından konutların depremzede vatandaşlara kura ile teslim edileceğini belirtti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği koordinasyonunda başlatılan kampanyaya destek olmak amacıyla Borsamız tarafından açılan kampanya hesaplarına bağış yapılabileceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç Kampanya hesaplarının 1 Temmuz tarihine kadar açık olacağını ve hesaplarda biriken tutarın Odalar Birliğinin hesaplarına aktarılacağını söyledi.

Her milli meselede olduğu gibi bu deprem sonrasında da TOBB ve Oda/Borsa camiası olarak hızla seferber olduklarını söyleyen Mustafa Genç “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiası olarak “siz de gelin; ister bir daire, ister bir tuğla karşılığı bağışta bulunun, hem umudumuz yükselsin hem dayanışma ruhumuz ölümsüzleşsin.” ifadelerine yer verdi.