Alicanlar Konağı’nda gece tasavvuf ve musikiyle güzelleşti Alicanlar Konağı’nda gece tasavvuf ve musikiyle güzelleşti

Sakarya Ticaret Borsası, sanata, kültüre, milli ve manevi değerlere verdiği önemi bir kez daha ortaya koyarak bünyesindeki koro ile 100. yıl konserini gerçekleştirdi. Konser, 13 Aralık 2023 tarihinde Serdivan Kültür ve Kongre Merkezi’nde coşkulu bir katılımla gerçekleşti. Konsere il protokolü, sivil toplum kuruluşu başkanları, siyasi parti temsilcileri ve halktan çok sayıda kişi katılım sağladı.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç açılış konuşmasında ekonomik, sosyal ve çevresel olumsuzlukların tüm insanları etkilediği bu zor günlerde müziğin herkese iyi geleceğini belirterek konserin gerçekleştirilmesinde desteği olan STB yönetim kuruluna, meclisine emek veren koro Şefi TRT Sanatçısı İlker Gökkaya ve koroda yer alan herkese teşekkür etti.

Başkan Genç konuşmasının devamında, “Duyguların sözlere sığmadığı yerde, sanat konuşmaya başlar. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını büyük bir heyecan, gurur ve coşkuyla kutladığımız bu günlerde, konserimizde bizimle aynı duyguları paylaşmak için bu salonu dolduran siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde sanatın gücünü hissetmek, paylaşmak ve yaşamak için bugün olduğu gibi daha birçok konserde sizlerle bir araya geleceğiz.” dedi.

Şef TRT Sanatçısı İlker Gökkaya yönetiminde Sakarya Ticaret Borsası Korosu, Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirerek dinleyicilere keyifli anlar yaşattı. Katılımın yoğun olduğu konser etkinliği Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç’in Koro Şefi İlker Gökkaya’ya teşekkür çiçeğini takdim etmesiyle sona erdi.

Thumbnail I M G 5155 KThumbnail I M G 5141 KThumbnail I M G 5018 KThumbnail I M G 5055 K