Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin (SUBÜ) en köklü birimi olan Sakarya Meslek Yüksekokulu’nda bayrak değişimi yaşandı. Emekliliğe ayrılan Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş, müdürlük görevini Sakarya MYO Makine Programı Öğretim Üyesi Dr. Recep Kılıç’a devretti. Devir teslim töreninde SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan ve Prof. Dr. Naci Çağlar ile Sakarya MYO akademisyenleri ve idari personelleri yer aldı.

Huzur ve aile ortamı oluştu

Emekliliğe ayrılan Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş’ün işini her daim titizlikle yaptığını kaydeden SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Üniversitemizin farklı birimlerinde de kendisinin deneyimlerinden yararlandık. Emekleri için teşekkür ediyorum. Güzel bir mesai arkadaşlığımız oldu. Sakarya MYO’da çok güzel bir kadro oluştu. Bu kadronun oluşmasında ve dostlukların sağlanmasında İsmail hocamızın çok ciddi gayretleri oldu. Bir huzur ve aile ortamı ortaya çıktı. Bundan sonraki yaşantılarında kendilerine sağlık ve afiyetler diliyorum. İlerleyen süreçte aynı huzur ortamının artmasını ve iş dünyası ile ilişkilerin biraz daha geliştirilmesini arzu ediyoruz. Recep hocamız tecrübeli bir isim. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ile şehrimiz için yaptığı hizmetleri biliyoruz. Yöneticiliği ile ilgili olan kısımda en ufak bir şüphemiz yok. Kendisi yeniden akademiye döndü. Burada da yönetici olarak devam edecek. Sakarya MYO, meslek yüksekokullarımızın amiral gemisi. Burasının güçlü olması diğer meslek yüksekokullarımızı da güçlendiriyor. Recep hocamıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

Seviyemizi daha yukarılara çıkaracağız

2018 yılında üniversitenin kurulmasıyla yola çıktıklarını kaydeden Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş, “Rektör hocamız zor zamanlarımızda yanımızda oldu. Bir aile olduk. Meslek Yüksekokulları Koordinatörümüz Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan da her zaman yardımcımız oldu. Elimizden geldiği kadar görevimizi layıkıyla yapmaya çalıştık. Sorunumuz yok ve huzurlu bir ortamımız var. Bayrağı devralacak olan Recep hocama başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. Sakarya MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Recep Kılıç ise, “Bizleri göreve layık gördükleri için Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve üst yönetimimize teşekkür ediyorum. Güveni boşa çıkarmamak için koşturacak ve bütün arkadaşlarımızla birlikte gayret edeceğiz. 46 yıllık geçmişe sahip önemli bir meslek yüksekokuluyuz. İnşallah bu seviyemizi daha yukarılara çıkaracağız.

Dr. Öğretim Üyesi Recep Kılıç kimdir?

1973 yılında Trabzon’da dünyaya gelen Dr. Öğretim Üyesi Recep Kılıç; ilköğrenimini Trabzon Şalpazarı, orta öğrenimini Rize, lise eğitimini ise Bursa Gemlik’te tamamladı. 1994 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Sakarya Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1996’da Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisansını, 2003’te yine aynı üniversitede doktorasını tamamladı. 1994’te SAÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2000-2003 yıllarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü Avrupa Terfi Merkezleri Müdürlüğü Bakım Destek Teknik Şefliği yaptı. 2006-2016 yılları arasında SASKİ

Genel Müdürlüğü bünyesinde yedi yıl Su ve Kanal İşletme Daire Başkanlığı, bir yıl Planlama ve Yatırım Daire Başkanlığı, bir yıl Güney Bölge İlçe İşletmeler Daire Başkanlığı ve bir yıl Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2016 – 2019 yılları arasında SUBÜ’de öğretim üyeliği görevinde bulundu. 2019-2021 yılları arasında SASKİ Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. Şubat 2021 yılından bu yana SUBÜ Sakarya MYO Makine Programı’nda Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır. İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.