Taraklı Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında müzakereler sonucu neticelenen anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin faydalanacağı sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ile Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir tarafından imza altına alındı.

Bakan Kurum’dan deprem konutlarıyla ilgili açıklama Bakan Kurum’dan deprem konutlarıyla ilgili açıklama

İMKÂNLARIMIZI KULLANDIK

Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı yaptığı açıklamada: sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Güzel bir sözleşme yapıldığını vurgulayan Pilavcı emeği geçen herkese teşekkür etti. “Belediyemizin tüm imkânlarını kullanarak yaptığımız bu sözleşme ile iş arkadaşlarımıza emeklerinin karşılığı verilmiş oldu.” dedi.

İMZAMIZ İŞÇİNİN KARARIDIR!

Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı Belediye imkânları dâhilinde çalışanlarına güzel bir sözleşmeye olanak sunduğu için teşekkür etti.

Gökdemir, imzalanan toplu iş sözleşmesinin ilkeleri doğrultusunda yani “imzamız işçinin kararıdır” prensibi ile bu toplu iş sözleşmesinin sonuçlandığını vurguladı. Gökdemir, "İnsanların emeğinin karşılığını alması için elimizden gelen tüm gayreti göstermek için çabalamaktayız. İmzaladığımız her toplu iş sözleşmesinde vicdani olarak rahat olmalıyız ve üyelerimize bunu izah etmek durumundayız. Bu nedenle bir toplu iş sözleşmesi imzalanmadan önce, adına imza attığımız baştemsilci, temsilci ve üyelerimizle iletişim halinde kalarak istişare ve onların taleplerini dile getirme yoluyla toplu iş sözleşmelerimizi imza altına almaktayız." dedi.