Tarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı Hendek’te 5. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuar ilk gününde Kadın Çiftçi, Genç Çiftçi ve Fındık Randıman Yarışmalarına ev sahipliği yaptı. Yarışmaların kazananlarına fuarın resmi açılış töreninde ödülleri takdim edildi.

Resmi açılış törenine Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Milletvekilleri Ali İnci, Murat Kaya, Lütfü Bayraktar, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç, Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Ali Şener Bayraktar, SUBÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taki Demir, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yöneticileri, Hendek Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşmalarını gerçekleştiren Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlıu, Sakary Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Ali Şener Bayraktar, SATSO Başkanı Akgün Altuğ ve SUBÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taki Demir gerçekleştirilen fuarın ülke ekonomisine, sektöre, turizme ve şehrimize hayırlı olmasını dilediler. Bu büyük organizasyonun Sakarya’da birlik ve beraberliğin güzel bir örneği olduğuna vurgu yaparak tüm ziyaretçilere teşekkür edip katılımcıları selamladılar.

Babaoğlu'ndan canlı yayında açıklama Babaoğlu'ndan canlı yayında açıklama

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç ise açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “İlimizde bu yıl 5 incisi düzenlenen Tarım, Hyavancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı’nın açılış törenine hepiniz hoş geldiniz. Yakın zamanda tarımın önemini bize hatırlatan küresel boyutta acı tecrübeler yaşadık. Pandemi döneminde evlerimize kapanmak zorunda kaldık. Dünya genelinde yaşanan gıda yetersizliği, tarımın ne kadar önemli olduğunu bize bir kere daha gösterdi. Bu nedenle dünü bilerek ama dünde kalmayarak, bilgiyi ve teknolojiyi tarıma uyarlayarak, tarımı yeniden yorumlamak zorundayız.

Düzenlediğimiz fuarımız; tarım ve hayvancılıkla ilgili teknik ve teknolojik yeniliklerin tanıtıldığı, ikili iş görüşmelerinin yapıldığı, ticaretin nabzının attığı önemli bir fuar haline gelmiştir.

Başta Sayın Valimiz olmak üzere, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza ve fuarın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ederim.”

Hendek çok amaçlı kapalı fuar alanındaki etkinliğe 185 firma stant açarken 4 günlük fuar süresince 100.000’in üzerinde ziyaretçi katılım sağladı.

Tarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı Hendek'te 5. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı4Tarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı Hendek'te 5. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı3Tarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı Hendek'te 5. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı2Tarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı Hendek'te 5. kez kapılarını ziyaretçilerine açtı