Tatangalar'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu şekilde:

"Değerli hemşehrilerimiz,

Bilindiği üzere bu sene birinci lige çıkmamızın ardından Passolig sistemine geçilmiş ve stadyumun içerisindeki güvenlik tedbirleri ile birlikte kamera sistemlerinin sayısı da artmıştır.

Yeni sisteme göre bir kişinin yaptığı olumsuz hareketin cezası ilk başta kulübümüze para ve saha kapatma cezası olarak yansımakta sonrasında ise bir kişi yüzünden tüm blok müsabakalardan belirli bir süre men edilmektedir.

Mevzuata aykırı fiillerde bulunan taraftarların hareketleri de yeni sistem kameralarla kolayca tespit edilip maalesef sonucu 6222 cezasına kadar gitmektedir.

Bizlerin tribünde bulunmasının tek amacı, Sakaryaspor’umuzu son nefese kadar desteklemek ve sahadaki 11 cesur adama avaz avaz ortalar açmaktır. Önümüzdeki sezon tribünde olduğumuz süre çerçevesinde önce kulübümüze zarar vermemek sonra da Sakaryaspor’umuzu taraftar desteğinden mahrum etmemek adına hareketlerimize daha çok dikkat edip, rakibimiz kim olursa olsun toplu şekilde çirkin ve kötü tezahürattan kaçınmalıyız.

Aklıselim tribün – Güçlü Sakaryaspor sloganıyla çıktığımız bu yolda tüm taraftarlarımızı şimdiden her durumda sağduyulu olmaya davet ediyor, takımımıza zarar verecek her durumdan uzak olmayı diliyoruz.

Saygılarımızla…"