Eğitim öğretim yılının da başlamasıyla birlikte yapılan değişiklik 15 Eylül Perşembe gününden itibaren uygulamaya konulacak. Yeni düzenleme kapsamında farklı güzergahlar için Yüksek Hızlı Tren (YHT) için 8 yeni sefer konulurken, bir seferde de saat değişikliğine gidildi. Yeni düzenlemede banliyö tren seferlerinde herhangi bir sefer değişikliğine gidilmedi.

15 EYLÜL’DEN İTİBAREN GEÇERLİ

TCDD’nin uygulamaya koyacağı yeni tarife perşembe gününden itibaren geçerli olacak.

Açıklanan tarifeye göre, YHT’lerin seferlerine 8 yeni sefer eklenirken, bir seferin de saati değiştirildi. Gebze - Adapazarı arasında sefer düzenleyen banliyö trenin saatlerinde ise bir değişiklik olmadı. 

YHT Halkalı -Ankara ve Ankara-Halkalı arasında sefer yapan  trenlere 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere toplam 6 yeni sefer eklendi. 

YHT KONYA - HALKALI SAAT DEĞİŞİKLİĞİ DE VAR

Sakarya'dan geçen diğer bir YHT hattı olan Konya -Halkalı ve Halkalı -Konya seferlerinde de değişiklere gidildi. YHT Halkalı -Konya arasında 1 sefer eklenirken, YHT Konya -Halkalı seferleri arasında 1 yeni sefer eklend. 

Yapılan ekleme ve değişimler kapsamına Gebze -Adapazarı arasında sefer yapan banliyö tren hattının saatlerinde ve sefer sayısı değişmedi. Adapazarı Banliyösü, mevcut 5 seferiyle yoluna devam edecek.