Halk54 Haber Merkezi

NE OLDU!
Adapazarı Belediyesi tarafından mahalledeki çocuklar için hayata geçirilen ve oldukça beğenilen Çocuk Parkı akşam olunca mahalle sakinlerinin korkulu rüyası haline geldi. Hava karmasıyla birlikte aydınlatması olmayan çocuk parkına alkol alan şahısların adeta akın ettiğini belirten mahalle sakinleri parkın aydınlatılmasını istedi. Adapazarı Belediyesi’nin parka aydınlatma direkleri ile aydınlatma panosu koyduğunu belirten vatandaşlar, “Bir tek aydınlatma parkındaki direklere elektrik verilecek” dedi.

BAŞKAN IŞIKSU
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’dan konuyla ilgili çalışma başlatmasını isteyen mahalle sakinleri, “Gündüz çocuklarımız bu parkta huzur içinde oynuyor. Ama akşam olunca bu park bizim kabusumuz oluyor. Parkta alkol alanlar nara atıyor, bazen kavga ediyor, bazen küfür ediyorlar. Mutlu başkanımızdan elektrik aydınlatması ve panosu olan parkın ışıklarının yanması için talimat vermesini rica ediyoruz. Yapacakları bir tek direklere elektrik vermek” dedi.

SEDAŞ DEVREDE
Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu mahalle sakinlerinin bu ricası üzerine ilgili birimlere anında ‘gereğini yapın’ talimatı verdi. Başkan Işıksu’yun talimatıyla bölgeye giden ekipler yaptıkları incelemede çocuk parkı içinde aydınlatma direkleri ile bu direklere enerji verecek panonun bulunduğunu tespit etti. Aydınlatma direklerine SEDAŞ tarafından elektrik verileceğini de belirleyen ekipler SEDAŞ ile gerekli girişimi de yaptı. Bu gelişmeler sonrasında SEDAŞ yetkilileri yarın akşam çocuk parkına elektrik vereceğini söyledi.

TEŞEKKÜRLER MUTLU IŞIKSU
Şeker Mahallesi Nilgün Sokak ve çevresinde oturan ailelerin çocukları için Adapazarı Belediyesi tarafından yapılan parkla huzur içinde çocuklarını oynattıklarını belirten aileler ise Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya bir kez daha teşekkür etti. Çocuk Parkı’ndaki aydınlatma sorununa anında müdahale eden Başkan Mutlu Işıksu’ya teşekkür eden vatandaşlar, “Sorunumuzu ilettikten 1 saat içinde gereken çalışma ve girişimler yapıldı. Başkan Mutlu Işıksu’ya çocuklarımız adına, aileler adına, mahalle sakinleri olarak teşekkür ederiz. Artık geceleri pırıl,s pırıl parkımız olacak” dedi.