MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in veremeyeceği hiçbir hesap yoktur" MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in veremeyeceği hiçbir hesap yoktur"

1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde İstanbul'un en ünlü noktalarından olan Taksim Meydanı'na çıkmaya çalışan aşırıcılık yanlısı sol marjinal gruplar polis barikatını aşmaya çalıştı.

Bazı noktalarda kimi yüzlerine maske takan kişiler, polise taş, sopa ve su damacanasıyla saldırırken bazı göstericilerin yerdeki kaldırım taşlarını söktükleri görüldü.

Sosyal medyada gündem olan olaylarda 30'a yakın emniyet görevlisinin yaralandığı öğrenildi.

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus. Tever, sosyal medya hesabından polise yönelik saldırıları kınayan bir paylaşım yaptı.

Tever'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

"Taksim’de kutlamalara işte, tam da bu yüzden izin verilmemektedir! Hiçbir işçimiz ve emekçimiz devletinin, milletinin polisine böyle saldırmaz, saldıramaz! Bu ve benzeri olaylar, geçmişte çok acı şekilde tecrübe edildi. Devlet aklı vatandaşını korumayı gerektirir ve gereği yapılmıştır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde kanunsuz gösteri ve yürüyüşlerle emekçi kardeşlerimizi araç olarak kullanıp aziz milletimizin huzurunu kaçırmak isteyenlere müsade etmeyen tüm polislerimize ve emniyet güçlerimize teşekkür ediyor, çalışmalarımında kolaylıklar diliyorum."