TİP Sakarya tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Sakarya İli Hendek İlçesinde, Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında meydana gelen patlamada Halis Yılmaz, Havva Çelik, Erhan Ateş, Muhammet Aygün, Sebahattin Tepeçınar, Muhammet Seyfi Çanakçı, Ramazan Kor isimli 7 işçi hayatını kaybetti ve 100’den fazla işçi ise yaralandı. Mahkeme salonunda işçileri tehdit etmeye devam eden patron ise bugüne kadar fabrikada meydana gelen diğer patlamalarda olduğu gibi ödül gibi bir cezaya çarptırıldı. Fabrikaya ruhsat veren, denetlenmeyen denetimden kaçmasını sağlayan yetkililer ise hiç yargılanmadı.

Onca işçi yaşamını yitirmiş, daha cenazelerine dahi ulaşılamamışken, patron için moral yemekleri düzenlendi. Siyasi iktidarın temsilcileri ise ekranlardan patrona olan açık desteğini açıklamakta bir beis görmedi. Biz katilleri biliyoruz! Katil işçi canını en ucuz maliyet gören zihniyettir, katil gerçek sorumluları yargının önünden kaçıranlardır.

Katil, bunca işçi katliamına rağmen patronun sırtını sıvazlayan, patronlara duruşma salonlarında işçiyi, hakimi, avukatı tehdit edecek cesareti verendir.

Patlamanın ikinci yılında, burada ve tüm yurtta iş cinayetlerinde hayatlarını kaybedenlere sözümüz, hesaplarının sorulacağı, eşit adil ve sömürüsüz bir düzeni kuracağız."