Yıl içinde peş peşe gelen zamlara yenileri eklenmeye devam ederken, SESOB Fiyat Tespit Komisyonundan çıkan kararlar artık vatandaşın kabusu olmaya başladı. Esnafın taleplerini değerlendirerek karar veren Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) zamlara bir yenisini daha ekledi.

SESOB İMZALADI

Sakarya Berberler Esnaf Odasının zam talebini görüşen fiyat tespit komisyonu, saç-sakal kesme ve yıkamayı 300 TL olarak onayladı. SESOB Fiyat Tespit Komisyonunun onayladığı zamlı yeni tarife Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve ilgili Kaymakamlıklara gönderildi. İmzaların atılmasının ardından zamlı tarife yürürlüğe girecek.

350 LİRA VER, TARİFEYİ AL

Başkan Yüce: “İtfaiye teşkilatımızı güçlendirecek yeni yatırımları hayata geçiriyoruz” Başkan Yüce: “İtfaiye teşkilatımızı güçlendirecek yeni yatırımları hayata geçiriyoruz”

Tıraşa gelen bu son zam şaşırtırken, berber esnafı artan maliyetler nedeniyle fiyatların normal ve beklenen seviyede olduğunu ifade etti. Oda Başkanı Haluk Hacıoğlu ise, üyelerine mesaj atarak A4 boyutundaki tarife fiyatının 350 lira olduğunu ifade ederek 22 Eylül tarihine kadar odaya tarife alımı için müracaat yapılmasını istedi.