Eelektrikli olan yerli otomobilin fabrikasının açılışı ve ilk banttan indirme töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 29 Ekim'de gerçekleştirilmişti. 

2023'ün ilk çeyreğinin sonunda yollarda olması beklenen yerli otomobil ile ilgili yeni bir açıklama geldi. 

Togg'dan yapılan açıklamada; "

Togg akıllı cihazlarımız için ön sipariş sürecini, web sitemiz ve Trumore mobil uygulamamız üzerinden yakın bir tarihte başlatacağız. Ön sipariş dönemi sona erdiğinde 2023 yılı içinde Togg akıllı cihazı teslim almaya hak kazananları ve hak kazananlar arasında teslimat önceliğini belirleyeceğimiz bir çekiliş yapacağız.
5 Şubat'ta kullanıcılarımızın yoğun ilgisiyle başlayan ancak ülkemizi sarsan deprem felaketlerinden sonra durdurduğumuz NFT açık artırmasını ise ileri bir tarihte gerçekleştireceğiz.

STB'den otizmli çocukların eğitimine yönelik projeye destek STB'den otizmli çocukların eğitimine yönelik projeye destek

NFT açık artırmasıyla satışa sunacağımız 100. Yıl Özel Seri Koleksiyonu'nu öncelikli teslimat kapsamından çıkararak, 29 Ekim 2023 tarihinde kullanıcılarımızla buluşturmaya başlayacağız. Tüm bu gelişmeler ışığında ön sipariş yöntemlerinden biri olarak duyurduğumuz Yeni Lig yarışmasını iptal ettiğimizi de bilginize sunarız. Çalışmalarımıza hedeflerimiz doğrultusunda devam ediyoruz" ifadelerine yer verildi.