İMO Sakarya'da sismik izolatör semineri İMO Sakarya'da sismik izolatör semineri

Can Toka

Haftalardır ülke gündemini meşgul eden sosyal medya fenomenleri ile ilgili yaşanan gözaltı ve tutuklanmalarıyla gelişen olayların ardından gözler bir anda sosyal medya kullanıcılarına çevrildi.

Gündemin ve sokağın nabzını tutmayı sürdüren HALK54 ekibi, Adapazarı sokaklarında vatandaşlara mikrofon uzatarak 'Sosyal medyayı doğru kullanıyor muyuz?' sorusunu yöneltti.

Sosyal medya kullanımı için vatandaşlar, "Toplum olarak bizlere sosyal medya diye bir emzik vermişler onlarla avunuyorlar. Kitap okuması gerekir eğitim seviyesini yükseltmek için mutlaka okul okunmalı. Sosyal medyada yaşanan olumuz durumlar gençlere kötü örnek oluyorlar. Örf adetlerimizi unuttuk. Geçmişimizi unuttuk. Sosyal medya için yasal düzenleme ve cezalar getirilmeli. Herkes herkese saygı olmalı” diye konuştular. Adapazarı sokaklarında günün en önemli konusu olan yanlış kullanılan sosyal medya için vatandaşlar “Sosyal medyada herkes şöhret olma peşinde. Sosyal medyada çalışmadan para kazanma peşindeler. Oysa sosyal medya ya da güncel teknolojiler doğru kullanıldığında faydalıdır. İnsanlar gerçek hayatta olduğu gibi sanal dolaşımda da örnek davranmaları gerekiyor. Nezaketi elden bırakmamalılar. Bir insanda Allah korkusu olmalı. Ahlaklı olunması gerektiğinin farkında olması gerekiyor. Bunlarda olmuyorsa ahlak bozan sosyal medya kapatılmadır” diye konuştular